A. L. L. A blog

Kytička blog

Zajímá mě...


...kolik dalších nedělních digestoř selfíček ještě stihnu pořídit!

Každopádně, i dnes tu pro vás mám všehochuť z uplynulého týdne. 

Zase hodně kytiček, pak nějaký ten nákup potravin a taky cvaky jarní výzdoby, však mrkněte sami:-)
Image title

Konečně jsem se dokopala k výměně vánočních obrázků v předsíni za ty s jarní tematikou. 

Dokoupila jsem v Kiku keramického a polštářového zajocha, nasypala do misky krepovaná vajíčka a tím zahájila velikonoční výzdobu.
Image title

Stůl v kuchyni zdobí taktéž květiny, taktéž se zajochem z Kiku, kterého jsem navíc naplnila solí a máme tak čupr jarní solničku.

Image title

Své denní menu ladím do jarních chutí. 

Ovoce s ovesnou k snídani. 

Čočka s uzeným tofu k obědu. 

A borůvkové minišisaky k poobědní svačině. 

Víc fotit nestíhám. Z důvodu akutního hladu:-).

Image title

Přiznám se vám, že mi běhání a sport obecně fakticky moc chybí. Zažívám velký sportovní smutek. To, jak si vždycky přichystám hromádku oblečení, kecky, napíšu trénink na kus papíru, nahraju vypalovačky do empéčka a dám chladit vodu s citrónem, aby byla krásně osvěžující, až přiběhnu s hlavou čistou a nejvíc bystrou, jakou můžu vůbec mít. Ach!

Image title

S příchodem jara se potřeba ještě násobí, a tak jsem neodolala a podnikla alespoň nákup nějakých těch vychytávek do kuchyně, které se určitě pošiknou v období pozvolného shazování mých syslích tváří.

Image title

Poprvé budu zkoušet hotovou směs na proteinové palačinky, kterou lze jistě připravit i namícháním svého vlastního proteinu s moukou. Já ji ale moc chtěla vyzkoušet, tak jsem i to očko nad obsahem umělých sladidel přihmouřila.

A jsou to právě sladidla, která mě vždycky tak nějak odrazovala od většiny sportovních doplňků. Jednak nemám ráda jejich umělou chuť a jednak neřeší odvykání na sladké. Obecně si myslím, že je lepší sladit medem, třtinovým či kokosovým cukrem, javoráčem v menším množství než kompenzovat potřebu sladkosti nějakým nekalorickým sladidlem. Navíc není pořád ještě vyzkoumáno, jaký vliv mohou mít umělá sladidla na naše zdraví po celoživotním používání. Zde bych to tedy uzavřela, ostatně jako téměř u všeho, všeho s mírou. 

Image title

S mírou bych ráda vyzkoušela i tyto sladivé kapičky s příchutí toffee. Občas dostanu večer chuť na něco sladkého, což řeším nejčastěji tvarohem či jogurtem, které do mě neochucené nekloužou. Současně na to dlabu, přidám Granko či med se skořicí a jsem vysmátá. Až se ale budu pokoušet držet zase obsah cukrů trochu na uzdě, nebylo by od věci mít po ruce variantu sugar fee. Tak uvidíme, jak mě tyto chuťově osloví. Něco mi ale říká, že to bude spíš jen taková frajeřinka a vrátím se k medu.

Image title

Xylitol je pak sladidlo získávané z kukuřice či březové kůry, obsahuje cca poloviční kalorickou hodnotu než má cukr a také má nízký glykemický index. Navíc nezpůsobuje zubní kazy. Plánuji vyzkoušet do kafe místo třtinového, který používám nyní. 

Image title

Pokud se poštěstí a budu opět schopna plně kojit, čeká mě další úbytek vlasů (zinek) a zhoršení kvality zubů (vápník), kterou pociťuju už teď. Pro všechny přípravy jsem se vybavila komplexním multivitamínem pro těhule a kojící matky. Tabletky jsou veganské a mají přírodní složení. Pro svou polovičku jsem vzala mulťák pro alfa samce, tak udivíme, co z toho vzejde:-).

Pak jsem přihodila ještě nějaké ty bylinkové čaje...

Image title

...uzavíratelné pytlíky na sušené plody a oříšky na cesty, cenově výhodný steak z tuňáka...

Image title...a za to všecko dostala prezentem raw tyčinku spolu s shakerem. Oni vědí, jak na mě!

Image title

Konečně jsem se taky dokopala k balení ranečku do porodnice. 

Zvláštní to stav. Cítím strach a těšení se zároveň, obavy a nervozitu. 

Proto jsem polozabalenou tašku šoupla hnedle za dveře a dělám, jako že nic. Že se mě to netýká:-).

Image title

Což jde den ode dne horkotěžko. 

S melounem na břiše a rostoucí pomateností v hlavě. 

Image title

Užijte si dnešní neděli a vůbec celý nadcházející týden, počasí má být eňoňuňo. 

Brzy zase na viděnou:-).

A.)


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek