A. L. L. A blog

Kytička blog

Z toulek:-)


Zdravím vás při neděli!

Courky okolím a jeden recept na šikovný banánový chlebík plný všeho dobrého. 

Toť stručně obsah dnešního příspěvku:-)
Image title

Jsem přesvědčena o tom, že plnohodnotně trávit dovolenou lze i s malými dětmi. A to i za předpokladu, že se pohybujete v blízkosti svého domova - ať už z důvodu praktického (přesun a balení dětí je pro mě osobně kapitola sama pro sebe) či toho finančního. 

Já svým okolím nepohrdám ani omylem. Naopak - jsem velice hrdá na to, kde žiju a co všechno mám kolem sebe. Ostatně, předat pozitivní vztah k přírodě a pohybu je zatím asi to jediné, co na tuty vím, že chci svým dětem předat. Zbytek se nějak vyvine:-).

A tak trávíme povětšinu času někde v okolí. Objevujeme nové cesty, já při přesunech zkouším, co všechno moje žihadlo vydrží (ne, šestku jsem ještě nezařadila) a všechno běží tak nějak pomalu a zároveň strašně rychle.

Děsivá kombinace.

A ještě děšivější skutečnost, že už bude brzy zase září, šípky, listí, kaštany a podzim.

Ale nebudeme přeskakovat.

Image title

Základem každého úspěšného výletu je svačina. Přes to nejede vlak.

A taky bagr se sklápěčkou. Přes to nejede už vůbec:-)

Image title

Pakliže se na nás usměje štěstí a zlákáme k výletu nějakou další osobu, zažívám nezvyklý komfort.

Ověsím a zapřáhnu bez zbytečného zdráhání a s neskrývanou vděčností.

Image title

Někdy přizveme na toulky i tátu, protože jak říkám, každý krk se hodí.

A když ubývá sil, improvizujeme ve způsobu dopravy všemi možnými způsoby.

Image title

Cílem jednoho z výletů byly Šerifovy vytoužené větrné mlýny, které z dáli obdivuje na každém možném spatřitelném místě. A jelikož je naší rodičovskou povinností sem tam dětem plnit jejich sny, vyvezli jsme ho na takový menší průzkum do terénu.

Tak nějak si sám na ruce spočítal (asi omylem), že jich je pět a od toho se také odvíjela velice intelektuální náplň konverzace. 

Pět. Pět. Pět. Pět. Pět. Pět. Pět. Pět. Pět......

Image title

A protože nás na škole učili, že regenerace je stejně tak důležitá, jako je samotné zatížení, odpoledne chytáme lelky na zahradě.

Improvizujeme s vaničkou, vytváříme stín ze všeho možného a když na to přijde, vychladím si Birella a s lahváčem v ruce si užívám odvrácenou tvář mateřství:-).

Image title

 A abych ten krátký náhled do našeho rodinného alba dneska okořenila i něčím pro vás možná trochu zajímavějším, mám tu jeden tip na rychlou a výbornou večeři, která je u nás v létě velice oblíbenou zálěžitostí, a sice celozrnné pita placky. 

Balení jsem koupila v Lidlu za cca 50 Kč, obsahuje celkem 6 placiček, které lze tepelně dodělat buď na grilu či v troubě. Kapsičky jsou již předpřipravené, takže je není třeba prořezávat a můžete tak rovnou plnit čím chcete. 

Já používám neraději kombinaci kuřecího masa, zálivky ze zakysané smetany a zeleninu - rajčata, salát, kyselou okurku, mrkev a kukuřici.

Jednou jsem zkoušela kombinaci hummusu, uzeného tofu, zeleniny a výsledek byl taky velice dobrý.

Image title

Jestli ještě nejste přeslazeni idylickými fotkami z toulek krajinou, tak přitvrdíme:-).

Image title

Dorazím vás receptem na tento banánový chlebíček plný všeho dobrého, který vám udělá dobře nejen v žaludku, ale i na jazyku.

Image title

K postupu netřeba nic dodávat, vše potřebné jsem vám zpracovala a dokonce i spočetla do obrázku výše:-).

Ještě bych na úplný závěr upozornila na svůj nový instagramový účet, kam v mezičase či při uspávání zvěřejňuju i takové ty nefalšované instagramové momentky. Je tam hodně dětiček a mě a sem tam i nějaký ten citelně volený hashtag:-).

K nalezní pod mým libozvučným jménem Alena Strolená.

Konec hlášení!

Mějte se fajn a brzy zase tu:-)

Ála


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek