A. L. L. A blog

Kytička blog

Z mé stávající životosprávy


Přeju vám všem pěkné úterý, 

přijde mi to už jako věčnost, kdy jsem si naposledy psala tréninkový deník, dobu, kdy jsem nějak systematicky vedla své pohybové aktivity. 

Strašně mi chyběj ty endorfíny, ale i pocit organizace, plnění jednotlivých cílů, sledování pokroků a pocit takovéhoto fyzična, kdy se cítíte jako atlet zeměkoule a svedete na hrazdě 10 výmyků s pofidérní technikou za sebou.

Ano, takové časy byly.

Image title

A já věřím, že zase budou. Jen si ještě musím chvíli počkat a užívat všeho, co mi současný stav matky na rodičovské v očekávání nabízí. Někteří to možná nepochopí, ale jakmile jste zvyklí celý život aktivně sportovat, kus něčeho pak člověku chybí (ale ta hrazda to fakt není). 

To jen tak na vysvětlenou:-). 

A teď bych se vrátila k jádru věci, jádru dnešního příspěvku, ve kterém bych ráda shrnula svou životosprávu v rámci svých současných možností. 

Pohybový režim

Pomalu vstupuju do třetího trimestru a začínám cítit fyzický diskomfort s těhotenstvím spojený. A o to silnější potřebu pravidelného, přiměřeného pohybu mám.

Denně proto vyrážíme se Šerifem na hodinku, hodinku a půl ven. S kočárem je to ve sněhu eňoňuňo. 

Pohybový režim složený z procházek a každodenní domácí práce je pro mě momentálně fyzickým stropem a ač mi běh chybí víc jak kvalitní spánek, ambice železných, sportujících matek, které jsou v top fyzické kondici i během celého těhotenství, nemám.

Nejsem zastáncem žádných extrémů, tedy jak pohybu neadekvátního tělesnému stavu, tak úplnou rezignaci na pohyb, stravu a celkovou životosprávu. 

Střed v oblasti pravidelné chůze a cvičení zaměřeného na problematickou oblast zad a pánve spojený s intuitivním, radionálním stravování, se mi jeví jako naprosto dostačující.

Upřímně, pečuje-li člověk ještě o dítko, nemá čas se moc prožívat, což je mi taky celkem sympatický přístup.

Image title

S cílem udržovat se v základní kondici, mají procházky ještě jeden obrovský benefit. 

Utahají Šerifa tak, že si po nich dopřává dvou až tří hodinové člofíčky. S krokodýlem, medvědem a psem. 

A to už je pořádná dávka anarchie pro matku (která to velmi často zatáhne dřív jak on). Image title

Suplementace

Z doplňků beru stále pouze železo.

Kyselinu listovou jsem užívala sem tam první tři měsíce, často se totiž požívá zbytečně ve velkých dávkách - DDD pro těhotné je 400 mcg a hnedle několikrát jsem zahlédla výrobky s dávkou 1000 mcg (vemte v podtaz ještě fakt, že jistý příjem máte i v běžné stravě). 

Podle současných studií její nadměrné užívání v těhotenství může vést k metabolickým poruchám a diabetu plodu. Doporučuji i zde všeho s mírou:-).


Sem tam si ještě dopřeju tabletu rozpustného vápníku (kvůli kostem, chrupu) a k pití občas zařadím magnezii (hořčík dobrý proti svalovým křečím).

Image title

Jídlo

Často si k svačinám pochutnávám na řeckém jogurtu od Milka, který svým složením odpovídá spíše tvarohu, než-li jogurtu. Také mi přijde tužší, obsahuje 10 g bílkovin na 100 g (více jak dvojnásobek klasickýh jogurtů) a minimum tuku. 

Výborně chutná třeba s mini Bebečkama, které ho osladí (nechte je chvíli v něm nasát) a také borůvkami - aby i vitamíny byly!

U nás ve městě otevřela mlékárna svou novou prodejnu, kde seženete výhodně právě produkty značky Milko - nejen - doporučuju navštívit:-)!

Image title

Další výbornou kombinací je banán s kakaem a zakysanou smetanou. Banán rozmačkám, přidám navrch zakysanou smetanu, posypu grankem a dozdobím lesním ovocem.

Image title

O víkendu jsme tu měli jedno malé narozeninové zahřívací kolo, na které jsem připravila špaldové lívance se zakysanou smetanou a ovocem. 

Netradiční pohoštění příjemně překvapilo, nezabralo mnoho času a taky chutnalo. Za málo peněz hodně muziky.

Image title

Ráda si míchám různé hutné zeleninové saláty, do kterých přidávám luštěniny (čočka, fazole, cizrna) a také brambory, aby byly sytější (a taky chutnější:-)).

Výborná je i pohanka s kukuřicí.

Image title

Novinky v kuchyni

O novinku ve spíži se tentokrát postaral muž, který si pyšně, natěšeně a s lišáckým výrazem nezávislého lovce přinesl od tchýně výslužku v podobě nakládaného juniora. 

Určitě je to pro něj nesmírnej gastronomickej zážitek a já, vnitřně si představujíc soubor namletých kuřecích kůží, mu to přeju!

Image title

Novinky doma

S novými obklady přišla potřeba nových závěsů. S novými závěsy přišla i potřeba barevného doladění sekretáře, který jsem dozdobila papírovou girlandou a doplňky v šedo černé. 

Dušička má tak na chvíli zase klid.

Image title

Ale fakt jen na chvíli :-)).

Mějte se fajn, já jdu brouzdat po internetu a hledat nějaké nové tipy na párty pohoštění, o které se ráda podělím i s vámi. 

Tak příště!

A.)


3 komentáře

Safienka - 17. 01. 2017 18.13

Ahoj, no to jsou hezké vyhlídky.. Na oslavu se taky chystáme..i když my budeme mít princeznovskou, tak se necháme ráda inspirovat :) Sníh a kočár je fakt šílené spojení! My máme naštěstí velká kola, ale i tak je to ujížděcí a bořící se zážitek! Měj se krásně, ať ti to pořád dobře šlape :) Safienka

Šerif:-) - 19. 01. 2017 14.31

Zdravím a děkuju za reakci:-), spojení "ujíždějící zážitek" je skvělý. Já se zatím jen kvalitně bořím - ale až mi to někdy ujede, bude to veliký:-). Měj se fajn a ať se oslava vydaří!

ErnestNes - 21. 10. 2017 11.01

Hi! <a href=https://365levitra.com/#buy-vardenafil-online>where in england there bayer levitra</a> great web site.

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek