A. L. L. A blog

Kytička blog

Z jídelníčku kojící matky:-)


Minulý týden jsem se s vámi podělila o svůj tréninkový plán, dneska se mrkneme na to, jak vypadá můj současný jídelníček. Nafotila jsem vám jeden ze svých dnů, který se z velké části opakuje pořád dokola...

Image title


Nebudu nic zastírat, vaření si zjednodušuji, jak jen to jde. Každá chvilka anarchie během dne je pro mě tak vzácným okamžikem, který strávím raději během v lese nebo pobytem ve vaně, kde si představuji, že je to moře a kde vypínám. Mám-li přičíst ještě letní počasí, které taktéž chuť trávit čas u plotny nepodporuje, je nasnadě shrnout své tvoření v kuchyni na "Hlavně rychle a zdravě" - nebo tak něco:-).Image title

U snídaní se žádné vzrůšo neodehrává. Ovesná kaše. Zahřeje, zasytí, je sladká a kvalitně vyživí. To přesně ráno potřebuju. Sladím ji čerstvě stočeným medem od nás ze zahrady, přidávám dostupné ovoce - nejraději však borůvky a jahody, dále nějaká semínka - nejčastěji lžičku lněných a navrch nadrobený tvrdý tvaroh, který obsahuje vysoké množství bílkoviny v celkově malém objemu potraviny a také nyní tolik potřebný vápník. Právě příjem bílkovin se snažím hlídat a nejít denně pod 70 g. V této porci přijmu zhruba 25 - 30 g, což je solidní základ.

Image title

Dopolední svačinu zařazuju ve dny, kdy Šerif úřaduje už od páté hodiny ranní (což je skoro denně.)). Ikdyž mám porci snídaně velkou, 6 hodin do oběda bych nevydržela, takže se musím něčím zaplácnout. Ne málo, ne moc, tak nějak akorát. A to se mi daří většinou jogurtem s ovocem či kouskem pečiva. Zde mám smíchaný jogurt s jahodovým kefírem, ovocem a snad sto let starý rohlík, tak akorát na vylomení zubu, s medem. Měla jsem zrovna ukázněnou náladu, a tak jsem se rozhodla jíst pečivo starší, aby nemělo nadýmavé účinky na Šerifa. Naštěstí jsem se dnes s ukázněnou náladou neprobudila (rohlíky putují do strouhanky:-)). Tato svačina obsahuje zhruba 7 g bílkovin.

Image title

 Obědy jsou během týdne, kdy vařím pouze pro sebe, velmi monotónní záležitostí. Dnes jsem zachytila případ extrémní, kdy se mi nechtělo vařit vůbec, takže jsem vytáhla svého oblíbeného tuňáka, oloupala bramory a vše se snažila zachránit způsobem servírování. Obecně se snažím mít maso k obědu denně. Nejlépe rybu a častěji zařazuji i maso červené kvůli železu. Dřiv schéma pro mě, sachariďáka, nepředstavitelné. Teď cítím, že si o to tělo říká samo a na maso se vyloženě těším. Obsah bílkoviny na oběd: 40 g.

Image title

Konečně! Část dne, na kterou se nejvíce těším. Za prvé, Šerif se touto dobou často oddává odpolednímu člofíku, takže anarchie a za druhé, kdo by se netěšil na kávu a cheesecake?:-) Navíc s třešněmi (opět zdroj železa)! Pro někoho kombinace třešní a kávy nemožná, můj žaludek je, naštěstí, velmi tolerantní (nebo spíš už vycvičený?). Pro ty, co nesledují FB, cheesecake je tentokrát pouze z ricotty a nízkotučného tvarohu, takže svačinka i v celku podle výživových regulí...Upřímně, kdykoliv jde o cheesecake, k čertu s výživovými regulemi:-). I zde se nějaká ta bílkovina našla, na tuto porci zhruba 15 g (protože ricotta, tvaroh a vejce).

Image title

A konečně večeře. Ty jsem zvyklá mít studené. Nejčastěji různé kombinace pečiva, zeleniny, vajec, šunky, tvarohů, jogurtů...Sacharidové přílohy (pečivo, brambory, rýže, těstoviny) by měly být součástí večeře, samozřejmě ve vhodném množství v závislosti na tom, v jakém jste režimu - redukčním, udržovacím, nabíracím, regeneračním...Mně se po sacharidech dobře spí, pokud nemám dostatečnou večeři, špatně spím a chodím na večerní paběrky:-). Proto se raději vhodně navečeřím. Bílkoviny na porci večeře: cca 20 g.

...

Na závěr bych dodala, že Šerif váží ve 4 měsících 8 100 g. Těm, co tyto cifry nic neříkají (jako mně před rokem) pro představu, roční mimino váží v průměru kilo deset. Domnívám se tedy, že příjem bílkovin jsem nepodcenila a beru svou roli kojičky dojičky velice zodpovědně..)))

Mějte príma den!

A.)

 


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek