A. L. L. A blog

Kytička blog

Vůně podzimu...


Podzim je moje nejoblíbenější období. Snad kvůli té chuti spadaných jablek nebo vychlazenému domácímu moštu. A nebo taky kvůli houbám, které ráda sbírám, ale nejím. Tak nějak cítím, že ja čas zvolnit a připravit se na zimu. Nakřečkovat zásoby, nasát co nejvíce vitamínu D a těšit se na blížící Vánoce. 
Image title

Podzimní atmosféra zavání už i u nás doma. Stůl zdobí vřes, který spolu s fialovou kytkou vytváří příjemnou podzimní kombinaci.  
Image title

Sice mi k dokonalosti chybí ještě moc, moc, zdobení truhlíků, květináčů je prostě relax. Práce s přírodními materiály mě neuvěřitelně nabíjí. 
Květináč a umělé ozdoby lze zakoupit v eshopu.

Tento květináč je spolu s umělými ozdobami dostupný také v eshopu. 

Letos poprvé jsem se rozhodla nasbírat a nasušit šípek. Šípek je totiž jeden z nejvýznamnějších zdrojů vitaminu C. Na zimu, v období chřipek a nachlazení, se šípkové čaje budou jistojistě šiknout. Vždy, když si budete v lékárně kupovat vitamin C, zjistěte si, jaká je jeho vstřebatelnost. Můžete přijímat sebekoncetrovanější tobolky, vaše tělo však dokáže zužitkovat, vstřebat pouze zlomek (někdy až pouhou desetinu). U kvalitních produktů tyto informace naleznete, ve většině případech vám napoví vyšší cena. Obecně ale platí, že bychom měli upřednostňovat přírodní zdroje (ovoce, zelenina). 
Image title

Podzimní odpoledne a mozoul od loupání jablek na domácí křížaly - i tak může chutnat podzim. Poloviční množství jablek určených na sušení jsem, bohužel, snědla rovnou. Tak nějak to u mě chodí furt:-).

Image title

Co znamená podzim pro vás? Máte nějakou činnost, která je ta vyloženě podzimní a vaše?

A.)Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek