A. L. L. A blog

Kytička blog

Tréninkový deník I.


Je to zhruba měsíc, co se snažím nějak pravidelně věnovat cvičení. Plánovat dopředu je poměrně velká loterie, protože o tom, jaký bude den, rozhoduje kvalita nočního spánku, která již není v mé režii. Když se po nevydařené noci naskytne hodina či dvě anarchie přes den, radši se vyspím nebo dodělám vše potřebné. Konečně jsem i já zakusila, jaké to je, skloubit povinnosti mateřské se cvičením. Mé domněnky se povrdily - dře to, ale jde to. Skutečně to jde, jen se musí chtít.-)

Image title


Chůze

Nejvíce času věnuji chůzi s kočárem. Jelikož bydlíme na vršku, samotný nákup do města a zpět je pro mě dobrým tréninkem, chůzi po rovince takřka neznám. Chodit se snažím denně minimálně hodinu, maximálně 2,5 až 3. Někdy vyrazíme už brzy ráno, někdy naopak navečer. Obojí má něco do sebe. Jsem naučená chodit všude pěšky, za což vděčím rodičům (a faktu, že se bojím řídit), kteří nás odmala vedli ke sportu a pěší turistice. Místo pravidelných návštěv vyrážíme společně každou neděli na ranní výšlap na Jedlovou horu. Vyrážíme i za nepříznivého počasí, o to zaslouženější je nedělní odpolední odpočinek:-).

Image title

HIIT cvičení

Intervalová posilovací cvičení zařazuji 1-2 krát týdně. Mají největší efekt, krásně zpevňují, nejvíce bolí, trvají nejkratší dobu, nejméně se na ně těším, nejvíce mě po nich všechno bolí, ale celkově mi dělají moc dobře. Někdy cvičím podle videí na Youtube, někdy si zase napíšu určitý počet cviků, které cvičím nejčastěji 40 sec, následuje 20 sec pauza a další cvik. Z náčiní využívám židli, posilovací gumu, podložku a švihadlo. Jinak ale preferuju posilování s vlastní vahou těla - pro mé účely zcela postačující.

Image title

Vibro plošina

O této novince jsem vám již psala. Musím říct, že cvičení na ní ještě předčilo má vysoká očekávání. Úplně jednoduchými cviky lze docílit zpevnění hlubokých svalů za poměrně krátkou dobu. Právě díky jednoduchosti prováděných cviků je ideální pro začátečníky, kteří by navíc měli začít zpevňovat střed, periferní části až poté. Krom posilovacích cviků lze využít vibrace k relaxačním, masážním cvikům, což moje záda momentálně hodně ocení. Plošinu si oblíbil i Šerif, rád mě při cvičení pozoruje a ještě radši se vibruje sám (samozřejmě s mou asistencí).

Image title

Běh

Ani nevíte, jak moc se na něj těším a jak moc si ho užívám. Dříve jsem byla zvyklá běhat obden, teď zvládám dvakrát týdně, když spánek přeje. Jelikož nemám nikdy moc času, vybíhám přímo z baráku a volím stejnou trasu v kratším (35 minut) či delším (45-50 minut) provedení. Úseky zatím nezařazuju, výklusy jsou přesně to, co potřebuji - vypnout, lehce se zadýchat a pokochat se lesa:-).


Co mi moc chybí, je plavání, to ale zatím nejsem schopna zařadit do tréninkového plánu z organizačních důvodů. Ale všechno má svůj čas...

Image title

Tímto stylem jedu už 4. týden a musím říct, že změny pozoruji. Cítím se zpevněnější, fyzička pomalu roste. Pravda je ale taková, že zatím nic nelámu přes koleno. Priority mám nyní jinde, ale vím, že jistý řád potřebuju. Když ho nemám, jsem nesvá. Kozorozi možná znají:-). Od původní hmotnosti mě dělí stále ještě 5 kg (jak nepředstavitelné, že před necelými 4 měsíci jsem měla o 18 kg více). Upřímně mě ale představa dalšího hubnutí v tuto chvíli celkem znepokojuje. Přeci jen, nosit a živit 8 kilového valibuka není nic pro křehotinky a pro mě je péče o Šerifa onou prioritou.


Teď už jen zbývá přežít následující dva dny pařáků.

Pak zas vyběhnu a bude hej!

Mějte se!

A.)


1 komentář

bratelRaich - 11. 05. 2018 20.48

prescription drugs without prior prescription [url=http://globalpartnerstv.com/]canada pharmacies online[/url] canadian pharmacy 365 <a href="http://globalpartnerstv.com/">drugs for sale</a>

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek