A. L. L. A blog

Kytička blog

Tagliatelle s rajčatovou omáčkou


...jídlo, kterého se snad nikdy nepřejím. Chuť této rajčatové omáčky ve mně evokuje léto. To, jak večer přijdu příjemně unavená po dni stráveném venku s takovým hladem, že buď pozřu něco do čtvrt hodiny nebo všechny kolem hlady povraždím a nebo - v tom horším případě - vytáhnu železné zásoby polské čokolády s obalem dolaru. Protože ta je doma už od před před před před předminulého Mikuláše. 

Image title

Pakliže jste už také někdy byli obdarováni tímto druhem čokolády, víte, že se nejedná o nic příjemného a není radno se do této situace dostat. Natož opakovaně!!!! 


Vyhnout se tomu dá přítom velmi snadně - stačí vám zásoba rajčat, pár stroužků česneku, bazalka, těstoviny tagliatelle a kvalitní olivový olej. Dobře, ještě sůl a pepř.


A jíst budete do 15 minut!!!


1. Dejte hřát již teplou vodu, osolte ji a až bude vařící, vhoďte těstoviny. 
2. Na pánvi rozpalte olej, přihoďte česnek a po chvilce i na kostičky nakrájená rajčata. 
3. Duste, míchteje, přidejte nakrájenou bazalku, osolte, opepřete a duste tak dlouho, dokud výtvor nebude přípomínat omáčku. Zhruba deset minut. 
4. Až budete spokojeni s tvrdostí těstovin, přihoďte je k omáčce a promíchejte. 
Toť vše:-)
Image title


Recept můžete samozřejmě užívat i v zimě, ale řeknu vám, omáčka z uměle chutnajících rajčat není žádná hitparáda. 


Zájímavost pro zvědavé:
Tepelně upravená rajčata jsou pro náš organizmus nejlépe stravitelná. Využijeme z nich i pro nás tolik důležitý lykopen, který má silné protirakovinotvorné účinky. 
Image title
Mějte hezký den.
Vaše A.)

Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek