A. L. L. A blog

Kytička blog

Radosti a starosti tohoto týdne


Pojďme i tento týden shrnout, co přinesl:-)
Image title

Blogování přináší mnoho výhod. Jednou z nich je i fakt, že si jeho prostřednictvím člověk uchová to, co chce.

Za pár let, až budu Šerifovi s prvním vousem na bradě trapně přiznávat, že jsem veřejně sdílela pikantnosti o jeho batolecím životě, budu vědět buřt, jak jsem trávila své týdny na mateřské. 

Nebudu se vracet k tomu, jak bylo tento týden počasí na draka, jak již pátý den (ne)spím s nemocným, protivným, ukňouraným Šerifem v posteli, jak neumím být vyrovnanou a soucitnou matkou pečovatelkou, jak jsem přešťastně krmila Šerifa kindervajíčky - tím jediným, co neodmítal...

To jen, abych vás, moji milí čtenáři, příliš nemystifikovala prezentovaným mateřským blahobytem.

Na stranu druhou, i takové menší domácí psycho vězení přináší mnohá pozitiva - a sice váhu všedních okamžiků.

Image title

Jako třeba dnešní jarní azuro a ozdravný špacír do lesa se sestři.

Image title

Dokonce jsem se místy i dokázala povznést nad synkovými scénami, což je s jeho rozsahem hlasu, ozvěnou lesa a doprovodným mračivým výrazem, výkon hodný vyrovnané matky!

Image title

Třešničkou na dortu pak byly ruce navíc, kterým jsem mohla vrazit do rukou foťák a nechat tak zvěčnit své kontury v romantickém zátiší lesa.

Image title

Myslím s naprostou vážností, že takto mi to sluší momentálně nejvíce:-).

Image title

A ještě k těm pozitivům. Za špatného počasí jsem nejvíce pracovně produktivní, a tak jsem zapracovala na nové podobě a struktuře stravovacích plánů - tam si totiž myslím, že je furt co vylepšovat. 

Zaměřila jsem se tentokrát na zdravé mlsací recepty a pod rukama mi vznikla třeba tato proteiny nabušená (a zároveň kupodivu i chutná) roláda...

Image title

...nebo tyto úplně nejvíc vynikající raw jahodové dortíky.

Image title

...spolu s fazolovými brownies!

Všechny recepty jsem převažovala a přepočítávala v kalorických tabulkách tak, aby byly připravitelné pouze pro jednu či dvě porce. 

Mně samotné se totiž ne vždycky chce péct celou formu dezertu a jíst ho z důvodu chuťového nepochopení rodiny samotářsky celý týden. Posledná dny jsou pak takové dosti mrzuté:-).

Takto si připravím dezert na dvě svačiny dopředu a nestačí se mi tak zajíst! 

Geniální, že?:-))

Image title

A na závěr to bude ze soudku materiálních radostí. 

Samou natěšeností na nastartování svých sportovních aktivit (na které si ještě ale musím chvíli počkat), podstoupila jsem čtvrteční točení koláčem na přeplněném parkovišti v Lidlu, potupnou mačkanici a válku vozíků před regály se sportovním oblečením v 7,10 letního času.

A to, prosím pěkně, kvůli tomuto setu běžeckých legín, funkčního tílka a mikiny.

Musím říct, že jsem oblečky nadšená!

Nevím, jak vy, ale pro mé účely je lídlácká kvalita naprosto dostačující (dost se, mimochodem, zejména co se materiálu týče, zlepšila) a vůbec se nad ní neofrňuju.

Ach! Taky už mě vidíte? Bez těch třiadvaceti nahoře, oděná v novém lídláckém, běžící pravidelným, ladným krokem po osamělé lesní cestičce?

...

Já tu představu jdu ještě trochu rozvést a tipuju, že jsem do minuty tuhá:-).

Dobrou noc vám přeju:-)

A.)


2 komentáře

Magda P. - 09. 04. 2017 22.05

Ali, já nevím, která z vás dvou sester snědla víc vtipné kaše, ale číst vaše texty je potěšení. Teda, ty máš naštěstí blog, a tak je potěšení větší a pravidelnější. K tomu Lidlu - říkáš, že se zlepšili? Já jsem byla těma dvěma sportovníma věcma, co od nich mám, fakt zklamaná a prakticky jsem jim poslední tři roky nedala šanci (ono taky jít tam v 7.10 je pro mě mission impossible), ale po zkouknutí fotky a přečtení minirecenze to zase zvážím... Ali, moc ti to sluší, těhotenské bříško ti sekne stejně jako to tvoje normální placaté. Tak se drž, běžné radosti se brzy stanou ještě běžnějšími, ani se nebudeš stačit divit, jak to poběží. Krásný začátek týden, hezké Velikonoce a ať je všechno, jak má být!

Šerif.) - 10. 04. 2017 07.13

Magdi, superlativy skutečně nešetříš a díky za ně! Šerif ještě nemluví, takže se chválit musím povětšinou sama a to nemá tu šťávu, rozumíš?!:-) Co se Lidlu týče, pár let zpátky jsem si taky kupovala cyklo šortky a fakt ne - umělost, blbej střih. Ale i tak - očíhni situaci a osahej si matroš sama, já i ségra jsme se shodly na tom, že třeba legíny, ponožky nebo tílka jsou teďka s ohledem na bezkonkurenční cenu fakticky šikovný. . Samo, nelze srovnávat třeba třeba s Grafťáckýma kouskama, ale na běžný sportovní užití v normal podmínkách plní, myslím, svůj účel dostatečně:-). Tak pak zkonzultujem, jestli mi dáš za pravdu či nikoliv - jsem napjatá jak kšandy:-) Pozdravuj svou pinďouří rodinu!:-)

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek