A. L. L. A blog

Kytička blog

Pomalu, ale jistě...


...ožívám:-)

Image title


 Začít se musí vždy stanovením nějakého cíle. Pro mě je současnou prioritou výživa, to znamená, že si začínám zase hlídat skladbu celého jídelníčku a složení surovin – nechci živit svého potomka chemií a dalšími nechtěnými, přídatnými látkami. Naopak se snažím o to, dostat do sebe kvalitní bílkoviny a kvalitní tuky (s těmito dvěma kategoriemi, zejména živočišnými bílkovinami, jsem měla vždy problém). Právě tyto dvě makroživiny hrají v období vývoje velmi důležitou roli – jak pro růst, tak pro zralost nervové soustavy a imunitní systém. Co jsem vůbec netušila (nebo jsem o tom spíš nikdy nepřemýšlela), je omezení jistých potravin z jídelníčku, zejména luštěnin, bublinek a zeleniny v době kojení, to aby mladej neměl prdy:-). Kdybyste viděli ty pohoršené pohledy zkušených matek v porodnici, když jsem si nechala přivézt BUBLINKATOU Magnezii!!! Mé první, a zdaleka ne poslední, faux-pas.-)

Image title

Jogurty, tvarohy, vločky, kakao a tak furt dokola:-)

Image title

Když dojdou oříškové sušenky, na řadu přijdou ty domácí - vlašské ořechy v medu.

Image title

Zlevněného lososa nikdy v obchodě nenechám! Nikdy!

Samozřejmě mám v plánu se pozvolným krokem dostat zase zpátky do formy, pokud se podaří i na původní váhu, budu moc ráda. Považuju ale za blbost se nějak drasticky omezovat, zejména co se kalorického příjmu týče. Pořád platí, že jím za jednu a tak čtvrtinu jednoho. I tak jsem si ale stanovila pár bodů, kterými se snažím řídit:

  1. Denně přijmout nejméně 90 g bílkovin. Z toho alespoň jednu porci masa

  2. Obden se snažím jíst ryby – buďto tuňáka v konzervě nebo filet z lososa, strašně krásně nám to doma voní

  3. Ve dny, kdy nejím ryby, spolku vobří ampuli rybího oleje

  4. Den začínám vločkami – když už jsem omezila příjem zeleniny, každý zdroj vlákniny je vítán

  5. Denně vypiju alespoň 3 litry tekutin – z toho minimálně jeden kojenecký a jeden fenyklový čaj (fujtajbl) – žádná BUBLINKATÁ voda – přísahám!

  6. Denně sním minimálně jeden jogurt, docela jsem si oblíbila ty slazené „ovocné“, u mě slouží i jako náhrada sladkého

  7. Ve dny, kdy jdu na procházku (chodím cca 1,5-2 hod), si s klidným svědomím dopřeju zákusek. Chodím denně:-D

  Image title

  Dobré je začít sepsáním a dodržováním bodů, které nejsou nijak extrémně náročné a omezující. Člověk je schopen je poctivě dodržet, nabude dojmu, že se všechno daří, je na sebe pyšný a postupně může přidávat další a další. Z prudy se stane zábava a o tom to je, ne?:-)

     Co se týče mého pohybového režimu, na běh je zatím ještě čas, a tak se denně snažím chodit minimálně hodinu, nejčastěji tak dvě, abych se dostala alespoň do základní aerobní kondice. Doma se pak věnuju posilování zad s gumou a rehabilitačním cvikům na masážní podložce na chodidla, která mě občas bolí a kvůli kterým jsem si koupila na to své chození nové boty. Nízké, trekové a zatraceně pohodlné.

  Image title

  A nakonec se nemůžu nepochlubit se svým prvním zahradnickým úspěchem (nechtěným). Asi před rokem jsem vyhazovala uschlé kytky k nám na zahrado-louku. Mé lajdáctví přineslo ovoce a dnes se tam tyčí naše první kytka – hyacint! Bravo!:-)

  Image title

  Užijte si slunnou neděli!

  Ála.) 


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek