A. L. L. A blog

Kytička blog

Návštěva varnsdorfské mlékárny + nejčastější mýty o mléčných výrobcích


Doslova pár metrů od německých hranic se nachází varnsdorfská mlékárna, kam bych vás ráda dnes vzala na menší prohlídku.

Podělím se s vámi o své úlovky. 

A taky vás trochu vzdělám a možná i udělám jasno, pokud tápate ohledně vhodnosti mléčných výrobků ve své stravě. 

Tak jdeme na to, málo toho rozhodně nebude...
Image title

***************

Varnsdorfská mlékárna existuje od roku 1943. Dnes se zde vyrábí, mimo jiné, čerstvé máslo klasickou metodou stloukání, dále také mnoho druhů sýrů s velkým podílem ruční práce. Čerstvý pastevecký sýr byl dokonce oceněný v souteži o nejlepší regionální výrobek. Většina použitých surovin je v BIO kvalitě pocházející z regionu.

***************

O mléku

Mléko obsahuje velmi cenné a naším tělem dobře využitelné složky – vodu, bílkoviny (například nejznámější kasein), dále tuky (převážně ty nasycené, které bychom si měli v jídelníčku více hlídat) a mléčný cukr laktózu. Z mikrosložek pak vápník, vitamin D, A, a skupiny B.

Image title

****************

Prodejna je otevřena každý všední den od 8 hod. V pondělí do 15,30, jinak do 16 hod. Na několika málo metrech čtverečných máte možnost zakoupit mnoho druhů sýrů, včetně kozích, ale také farmářské jogurty, BIO máslo, zakysanou smetanu a mnoho druhů ochucených jogurtů, tvarohů. Co vás určitě mile překvapí, je cena. Ta je, zvláště u jogurtů a tvarohů, skoro až poloviční oporoti těm v supermarketech. 

*****************

Bludík číslo jedna:

Člověk jakožto jediný savec konzumující mléko jiného savce

Doufám, že vás nikdy nenapadlo věřit tomu, že mléko a mléčné výrobky jsou pro člověka zcela nevhodné proto, že člověk, jakožto jediný savec konzumuje mléko jiné než své mateřské, tedy kravské. Dobře, pro laika je to argument celkem logicky vysvětlitelný…

Jenže!

Jeho nevhodnost nebyla nikdy, krom lidí s intolerancí na laktózu či kasein, prokázána. Samozřejmě, pokud sami cítíte, že vám mléko a výrobky z něj nesednou, řiďte se svým vlastním pocitem, pokud možno neovlivněným nějakými podobnými bludy.

Image title

************************

A zde už je můj nákup. Farmářské jogurty, máslo, zakysaná smetana, sýrové nitě, Tolštejnský sýr, Termixy, čokoládový tvaroh, mozzarellové třešničky. 

************************

Bludík číslo dva:

Mléko zahleňuje

Mléko v trávicím traktu vytváří na sliznici tenkou vrstvu filmu, která se následně rozloží na jednotlivé složky, jež jsou nadále tělem vstřebány a využity. Ona vrstvička zde navíc plní i svou ochrannou funkci, takže je dokonce zdraví prospěšná.

Image title

**********************

Opravdu výborná je tato stálice - smetanový farmářský jogurt. Takhle má podlě mě chutnat jogurt. Ne jako tekuté light náhražky (samozřejmě, pokud jste zrovna v redukčnícm režimu, smetanový jogurt není díky vysokému obsahu tuku úplně to pravě ořechové, ale sem tam, žvláště, máte-li dostatek pohybu, ho zařadit do jídelníčku můžete i tak.

**********************

Bludíky číslo 3

Pasterizace, éčka, hormónové a další strašáky

Mléko, aby mohlo být prodáváno podle přísně sledovaných směrnic EU, hygieny a bůhvíčehoještě, musí splnit tolik kritérií, aby bylo zdravotně nezávadné, že hysterie z výše jmenovaných je naprosto zbytečná.

Ostatně, konzervace (chcete-li pasterace či sterilace), je základní a zcela běžnou úpravou potravin. Kupodivu v nás vyvolává pocit něčeho démonického, nezdravého a nepřirozeného. 

Mléko, aby nebylo zdravotně závadné, musí projít určitou teplotou, aby neobsahovalo zdraví škodlivé mikroorganismy, nepodléhalo brzy kažení a zachovalo si svou jakost. Mnoho lidí upřednostňuje mléko čerstvé, jehož konzumace může být riziková právě kvůli mikrobiální kontaminaci, což u toho pasterizovaného nehrozí. Určitě si teď říkáte, že díky pasterizaci to mléko musí přijít o všechny cenné látky. Zde je opět fígl v tom, že pasterizace probíhá velmi citlivě – mléko je rychle zahřáto a následně rychle zchlazeno, tím pádem jsou ztráty živin minimální (kolem 10-15 %). Pokud třeba kupujete mléko čerstvé a zahříváte si ho pomalu na plotýnce, abyste si udělali horké kakao, dochází při této pomalé reakci k  daleko větším ztrátám, takže zde se pití čerstvého mléka za získání více živin, míjí účinkem.

Éčka, spolu s dalšími látkami prodlužujícími jeho trvanlivost, neobsahuje. Stačí si projít složení či kritéria směrnic. Pouze zmiňované zahřátí a způsob balení mohou ovlivňovat délku jeho trvanlivosti.

Image title

**************************

Já paradoxně sýry nejím. Výjimkou je balkán, cottage, fetta či mazací smetanové. Jak chutná tento vám, bohužel neřeknu, vyzkoušejte sami. Nicméně, pokud si všimnete složení, sýr je vyroben skutečně jen z mléka, přidaných mléčných kultur a soli. Krása.

*************************

Bludíky číslo 4

Hormónové, antibiotika, toxiny

Přiznám se, že před pečlivějším prostudování této problematiky, jsem byla i já lehce na vážkách. Když se nacházím v tomto rozpoložení ohledně něčeho, není nic jednoduššího, než sáhnout po odborné literatuře, která se v tomto případě všechna shoduje na faktu, že pouze necelé jedno procento živočišných produktů (bacha, započítáno je zde i maso, kterého se to týká daleko více, než mléka) za rok nesplňuje kritéria SVS (Státní veterinární správy). Bohužel je to právě to procento, co se dostane na Novu a všichni pak plašíme, že maso a mléko je plné hormonů a tak dále… Hysterie je na světě. Ano, neříkám, že by se o těchto případech mělo mlčet, rozhodně ne. Jen je důležité tyto případy posuzovat v celkovém kontextu věci, jestli mi rozumíte.

EU a její nařízení vnímám celkově spíš negativně, až přehnaně dbající na normy, tabulky, stanovení… Vážně si proto nemyslím, že by zde bylo něco podceněno (až na ty výjimky).

Image title

****************************

Normálně nepohrdnu ani obyčejným máslem, ale když je příležitost a nálada, ráda koupím nějaké to v BIO kvalitě. Chuť je podle mě srovnatelná s kvalitnějšími čerstvými másly, za mě spokojenost. 

****************************

Bludík číslo 5

Ředěné mléko

Jedinou možnou, povolenou úpravou mléka, je korekce množství obsaženého tuku (nízko, polo a plnotučná), dále možné přidání vitaminu D či rozložení laktózy (kvůli laktózové intoleranci). Žádné přidání vody není akceptováno.

Pokud by vás toto téma náhodou zaujalo, chcete se do dané problematiky zabořit hlouběji, vyhledejte odborné články doktora Miroslava Jůzy nebo Ing. Kopáčka - odborníka na zpracování mléčných výrobků. Z jejich článků čerpám i já, zdají se mi nejdůvěryhodnější a dostatečně srozumitelné.


Pokud jste dočetli až do konce, zajímalo by mě, jak jste na tom s mléčnými výrobky vy. Jak často je zařazujete do svého jídelníčku a jestli jste někdy tápali či tápete ohledně jejich vhodnosti. 

Mějte se fajn, hezký pátek!

A.)


4 komentáře

Iva - 13. 05. 2016 10.10

Miluju mléčné výrobky, jím je skoro denně, nic špatného se mnou nedělají. O těch "špatných" věcech jsem slyšela, ale nikdy jsem si je nebrala :). Nevzdám se něčeho, co mi chutná a dělá mi dobře :).

Markéta - 13. 05. 2016 10.35

Bez mléčných výrobků bych nevydržela, denně mám bílý jogurt nebo ochucený tvaroh, nejlépe obojí, k tomu jakékoli sýry. Jedinné co jsem kdy řešila byl obsah tuku, jiného nic. :-)

Michaela - 13. 05. 2016 15.04

A co etika? To může být (a taky je) důvod mnoha lidí, proč se mléčných výrobků vzdát. A mezi bludy nepatří...

Šerif.) - 13. 05. 2016 18.08

Díky za všechny komentáře, zkušenosti a názory! Ano, etické důvody také mohou být důvodem, proč se mléčných výrobků zříct. Nicméně, to je záležitost každého, a mně nepřísluší ji nějakým způsobem vyhodnocovat jako blud či neblud za ostatní, na rozdíl od interpretace a vyhodnocování nějakých vědních poznatků:-)

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek