A. L. L. A blog

Kytička blog

Můj milý deníčku...


...mám v sobě jednu kávu a trochu se mi to dnes rozepsalo:-)
Image title

O mé předběžecké přípravě, v jejímž rámci jednou týdně podnikám výšlap na zdejší vrcholek jménem Jedlová, jsem psala již minule.

Zmínila jsem tam i svou touhu podniknout výšlap nezávisle na okolí, hlavně tedy ségře, která mi dělala osobního šerpu a nosila vždy Šerifa na zádech.

Sportovní srdíčko a má vnitřní potřeba ukojit ego tam ale taky sehrály svou roli, né že ne :-).

Image title

Ráno jsem začala svou klasickou proteinovou palačinkou, kterou už zvládám připravit se vším všudy (= i s fotem) do 8-10 minut.

Předpřipravila jsem si oběd (rozmrazila rybu, oloupala brambory), protože bylo jasný, že po příjezdu nebude čas, zato hlad obří.

(A taky že byl).

Image title

Samotný výšlap trval s minizastávkami na čůrání, vyndavání pítíček, svačin a dalších zdržování s dětičkami hodinu a minutu přesně.

Zdolání vrcholku v plné polní jsem samotářky oslavila lahvinkou vychlazeného nealka, na kterou jsem si musela ještě chvíli počkat, anžto restaurace otevírala až v devět. 

Frontu na pivo jsem ještě v životě nestála. V devět ráno kor:-).

Byl to den plný životních zlomů.

Image title

Na vrcholku chodím vždy na plácek za rozhlednou, kde je krásnej výhled na Ještěd, Luž, Tolštejn.

Tam si dřepnu na kámen a užívám si tu romanťárnu.

V duchu si jen tak pro sebe filozofuju a říkám si, jak jsem vděčná za to, co mám.

Mezitím kojím, pobízím Šerifa k sváče, snažím se pořídit publikovatelné selfíčko a usrkávám Birella. 

Pěkně ze skleničky. Na dámičku.

Image title

Večer se pak odměňuju sladkou tečkou. Není jednodušší večerní sportovní pamlsek než je ochucený tvaroh. 

Tvaroh obsahuje bílkovinu, která se pozvolně vstřebává, proto je ideální na noc. Já si ho na přilepšenou doslazuju - někdy čekankovým sirupem, někdy obyčejně cukrem či medem. Nově jsem zkoušela i tento nízkokalorický sirup. Ráda si tvaroh říznu lžící či dvěma zakysané smetany, má to pak lepší chuť:-).

Image title

Záběry do této koláže jsem pořídila v průběhu týdne během našich výletů po okolí. 

To vždycky ráno vyčkám, než se všichni dopraví do škol a prací, doprava se uklidní a já nastartuju svoje žihadlo, kterým nás přiblížím k předem vybranému cíli.

Tam se vydržíme plazit šnečím tempem celé dopoledne. 

Image title

...a když už jsme u toho mýho žihadla, nemohu nezmínit můj včerejší řidičský megaúspěch, kdy jsem samostatně podnikla cestu do Ústí ukázat dětičky naší babí. 

Šla jsem na to opět mazaně. 

Vyjela jsem v sedm, abych cestou potkala co nejméně řidičů. 

Statečně jsem bojovala s frézovanými úseky, bála se půlku cesty předjet feldu, stihla se mi objevit a zmizet neznámá kontrolka podobná žárovce a světlu zároveň, z čtyřky na tři (místo na pět) jsem zařadila pouze jednou a se spotřebou jsem hospodařila velice hospodárně - pod pět na sto (jak říkáme my, ostřílení řidiči).

Cestu zpět už jsem sama nejela. Poprosila jsem tak spolujezdkyni, aby pořídila fotodůkaz. 

Jak točím koláč, trochu u toho spím a mám na tacháči osmdesát!

Hen hééééén!

U babí jsem pak zčíhla zahrádku...

Image title

...a jak je mým zvykem, vorvala jsem, co šlo. 

Bujarý trs meduňky mi nedal spát, a tak mám zásoby meduňky tak na rok dopředu.

A slušivý pantofel k tomu.

Image title

Naše louka u baráku ale také nezahálí.

Krom slušné sklizně pampelišek na pampeliškový med (ačkoliv je to vlastně spíše sirup), kterým sladím čaje v zimě a na podzim - pampeliška má pomáhat odkašlávat a tišit kašel...

Image title

...tu začínají rašit i naše truhlíkové záhony. 

Šerif je výrůstky velice nadšen, zejména pak svou povinností pravidelné zálivky dětskou konvičkou.

Ta ho strašně ba!

Image title

Stejně jako večerní propustka na telefon, kdy není lakotný a svůj zájem o pohádky sdílí i se ségrou, který je všecko zatím dost buřt.

Image title

Jestli ještě můžete, já totiž jo, tak píšu dál. 

Je tu totiž ještě situace ohledně pracovny. 

Pomaličku, polehoučku zase začíná dostávat poradenskou podobu.

S InBody měřícím koutkem v čele.

A homemade praporky u měřící fotostěny.

Image title

A závěrem tu mám ještě jeden bod. Takové osobní dilema.

Už delší dobu totiž koketuju s myšlenkou tvorby videí tematicky laděných do stylu těchto stránek - sem tam zdravý recept, nahlédnutí do mých tréninků, tipy na výlety, nákupy... - to vše v pohybu a pěkně naturálně, bez filtrů a střihačského umění. 

Proč jo? 

Protože je to pro mě výzva, něco nového. Protože mám spoustu nápadů, které by mohly být dobrou inspirací pro vás a skrze video se dají lépe prezentovat (pokud to tedy člověk umí, že?)

Proč ne?

Protože nechci být trapný jůtuber, mám averzi k vlastnímu hlasu a vlastně ani nevím, jestli tento formát tvorby umím pojmout (což je asi problém zásadní, že?:-).

Tak co, točit? Netočit? 

Zajímalo by vás to? Nebo zůstat raději u klasické, psané formy blogování?

...tak či onak, výbavičku mám. 

Pavoučí stativ je bomba a kdyby náhodou někdo z vás věděl, jak zpátky složit do mini pouzdra toto více jak metrové rojasňovací pozadí na focení, radu beru hned. Podle mě totiž úloha nemá řešení.

Nějak nám ten hlavolam nedá doma spát a celkem to i překáží.:-)))!

Image title

Tak, víc toho dnes nemám.

Budu ráda, pokud mi dáte nějakou zpětnou vazbu, co se vás a vašeho názoru na točení videí týče.

Mějte se fajn!

A.)


36 komentářů

Nicol - 21. 05. 2017 14.19

Videa by byla určitě něco nového, ale Tvoje psané příspěvky, to je prostě něco! Určitě bych s blogováním nepřestávala! ;)

Ifka - 21. 05. 2017 14.21

Ahoj Álo, já osobně bych byla na videa zvědavá moc. Musíš ale udělat minimálně jeden líčící tutoriál...:-D:D

Lenny - 21. 05. 2017 14.22

Jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo! Pro všema deseti!

Kristýna - 21. 05. 2017 14.25

Álo, zdravím! Jestli budou videa na úrovni psaných příspěvků, tak rozhodně. Ale laťku máš vysoko. V tom jediném bych viděla případný háček. Jinak jůtuběři - dost trága! Vliv na mládež a děti ale mají obrovský...Bohužel.

Stáňa - 21. 05. 2017 14.34

Možná kdybych měla porovnání. Tvoje psaní se mi libí dost.

Kristýna - 21. 05. 2017 14.55

Ahoj, ja myslím, že za zkoušku nic nedáš;) uvidíš, jak to bude bavit tebe a i okoli.. Myšleno čtenáři:) Jinak výlety super, koutek moc pěkný! Fascinuje mne, jak tam máš krásně vyrovnané... A i celkem plné:D Safienka

Anet - 21. 05. 2017 15.04

Tak kolo mě dostalo:DMít tento hlavolam doma (podle mě taky nemá řešení), tak už se sem nikdo a nic nevejde:-). A videa? Jako něco navíc klidně, ale psaní, prosím, zanechat!

Pavlína - 21. 05. 2017 18.08

Pampeliškový med jsem letos zkoušela poprvé a už vím, proč píšeš sirup - je opravdu hodně tekutý. Ale dobrý. Já se vždy těším, co nového připravíš. Baví mě to. Ať už to byly novinky k eshopu, jídelníčkách, nové recepty...i proto by videa mohla být příjemným zpestřením, ikdyž averzi vůči vlastnímu hlasu plně chápu. Já bych se na sebe ani na videu dívat nemohla. Uvidíš, co přinese čas. My ostatně také. Mějte se na kopečku fajn.

Klára - 21. 05. 2017 18.28

Videa jsou super nápad, ale pouze pod podmínkou, že nepřestaneš psát. Protože mi tvoje příspěvky vždycky zlepší celý den :-)

N.N. - 21. 05. 2017 23.15

Na to, že jsi ještě v šestinedělí, tak jsi fakt hodně akční! S prvním dítkem jsem na tom byla podobně a všude možně trajdala a pravdou je, že zrovna klidné mimi to nebylo. S druhým jsem si v šestinedělí přirozeně nastolila klidový režim a musím říct, že odměna = spící a téměř neplačící mimčo. Zajímalo by mě, zda je tvé novorozeně vyklidněné? Vím, všechno má svá pro a proti, jen jsem se chtěla podělit o svoji zkušenost. Jinak máš-li energie nazbyt, tak videa klidně toč ;-) Jo a na fotkách ti to moc sluší. Tvá poporodní kila, o kterých jsi před časem psala, tam fakt nevidím... Zbývá ještě něco nebo máš tak drsný shazovací režim? ;-)

Šerif.) - 22. 05. 2017 07.52

Díky za všechny vaše názory, postřehy! Že vás sem zavítá až tolik, to jsem nečekala:-). Uvidíme, co se vyklube - tak či onak, u své psací tvroby zůstávám v každém případě, další věci kolem by byly pouze něco navíc, z mého rozmaru:-). ********** Poporodní kila se furt drží, jen se umím chytře naštelovat. Samozřejmě, na režim jsem už najela, ale hlídám si pořád dostatečně vysoký příjem a kvalitu živin - kvůli kojení a dostatku energie, kterou přes den na děti prostě potřebuju. Tím, že chodíme hodně ven, to ale jde zatím dost nenásilně a v pohodě. ************ Jen to kolo stříbrný blbý mi furt nedá spát. Nápady teda žádný, jo?:-)

Eva - 22. 05. 2017 09.29

Álo, to kolo ti poradím, musí se to překroutit nebo lépe řečeno přeprat :D, kdyby ses koukala ve čtvrtek z okna, tak bys viděla jak mě přepírá plážový polostan, kde systém složení je totožný ;).

Šerif.-) - 24. 05. 2017 13.47

Vyhrnu si rukávy a půjdu hnedle na věc! V případě nezdaru jsem u vás na instruktáž doby dup. Díky!:-)

Scottsoamy - 17. 11. 2017 09.24

Hello. http://jakshgy773733.us

GuestDrult - 17. 11. 2017 14.32

guest test post <a href="http://gdhyuei23kol.com/">bbcode</a> <a href="http://gdhyuei23kol.com/">html</a> http://gdhyuei23kol.com/ simple

GuestDrult - 23. 11. 2017 14.45

guest test post <a href="http://gdhyuei23kol.com/">bbcode</a> <a href="http://gdhyuei23kol.com/">html</a> http://gdhyuei23kol.com/ simple

GuestDrult - 24. 11. 2017 15.05

guest test post <a href="http://gdhyuei23kol2.com/">bbcode</a> <a href="http://gdhyuei23kol2.com/">html</a> http://gdhyuei23kol2.com/ simple

kamagra 100mg - 03. 04. 2018 10.46

kamagra oral jelly india online <a href="http://kamagrabst.com/">http://kamagrabst.com/</a> kamagra shop deutschland test <a href="http://kamagrabst.com/">kamagra 100mg</a> kamagra rendeles budapest http://kamagrabst.com/ kamagra forum doctissimo

buy kamagra online - 05. 04. 2018 03.56

kamagra oral <a href="http://kamagrabst.com/">kamagrabst.com</a> kamagra oral jelly how to use <a href="http://kamagrabst.com/">kamagra 100 mg oral jelly</a> kamagra 100mg tabletta http://kamagrabst.com/ cheap kamagra uk reviews

the medical supply store kamagra - 06. 04. 2018 09.57

kamagra usa website <a href="http://kamagrabst.com/">buy kamagra 100 mg oral jelly</a> kamagra oral jelly kaufen berlin <a href="http://kamagrabst.com/">kamagra</a> kamagra oral jelly wirkungsdauer http://kamagrabst.com/ kamagra oral jelly directions use

kamagra 100 mg - 07. 04. 2018 09.37

kamagra 100mg side effects <a href="http://kamagrabst.com/">kamagra kopen rotterdam winkel</a> kamagra oral jelly cvs <a href="http://kamagrabst.com/">kamagra oral jelly amazon nederland co</a> kamagra store http://kamagrabst.com/ kamagra oral jelly available in india

Dustinanymn - 08. 04. 2018 11.38

cialis 5mg price at sam s club <a href="http://justinpro.com/#">buy cialis online</a> cialis coupon at walgreens <a href="http://justinpro.com/#">cialis generic</a> cialis tadalafil 20mg online <a href="http://airvietnamairline.com/#">generic cialis online</a> generic cialis available in canada <a href="http://airvietnamairline.com/#">generic cialis online</a> cialis generico espaГ±a farmacias

WilliamTeaSe - 09. 04. 2018 04.40

cialis vs viagra bodybuilding <a href="http://amsboatyard.com/#">generic viagra</a> maximum safe dosage of viagra <a href="http://amsboatyard.com/#">buy viagra online</a> is there a generic for cialis or viagra <a href="http://viagrapillq.com/#">viagra generic</a> precio viagra generico farmacia <a href="http://viagrapillq.com/#">buy generic viagra online</a> viagra cialis comparison

WilliamTeaSe - 10. 04. 2018 02.05

viagra cialis levitra dosage comparison <a href="http://coastalseaplanes.com/#">cialis generic</a> cialis generico italia in contrassegno <a href="http://coastalseaplanes.com/#">generic cialis</a> brand cialis online pharmacy <a href="http://northcoastgetaway.com/#">buy cialis online</a> generic female cialis 20mg <a href="http://northcoastgetaway.com/#">buy cialis</a> generic cialis coupon

WilliamTeaSe - 11. 04. 2018 00.29

viagra generico preço curitiba <a href="http://blessingsofbirth.com/#">viagra generic</a> low dose viagra for men trying to conceive <a href="http://blessingsofbirth.com/#">generic viagra online</a> viagra side effects leg cramps <a href="http://timmonssoftware.com/#">generic viagra</a> viagra commercial actress treehouse <a href="http://timmonssoftware.com/#">viagra</a> female viagra stock price

WilliamTeaSe - 11. 04. 2018 18.48

cialis 20 mg dosing information <a href="http://justinpro.com/#">buy generic cialis</a> canadian pharmacy cialis prices <a href="http://justinpro.com/#">cialis</a> cialis professional vs cialis super active <a href="http://airvietnamairline.com/#">cialis generic</a> 5mg cialis daily generic <a href="http://airvietnamairline.com/#">buy generic cialis online</a> cialis 5 mg cost walmart

WilliamTeaSe - 12. 04. 2018 09.42

extra super cialis lowest price <a href="http://coastalseaplanes.com/#">cialis generic</a> cipla generic cialis india <a href="http://coastalseaplanes.com/#">buy cialis online</a> cialis generico preço curitiba <a href="http://northcoastgetaway.com/#">generic cialis online</a> levitra side effects levitra vs cialis <a href="http://northcoastgetaway.com/#">generic cialis online</a> precio de cialis generico en farmacias de españa

WilliamTeaSe - 13. 04. 2018 00.38

cost of generic viagra from teva <a href="http://amsboatyard.com/#">viagra</a> viagra commercial actors cuddle up <a href="http://amsboatyard.com/#">buy viagra online</a> generic viagra best prices <a href="http://viagrapillq.com/#">generic viagra online</a> viagra dapoxetine reviews <a href="http://viagrapillq.com/#">generic viagra online</a> viagra coupons pfizer

WilliamTeaSe - 13. 04. 2018 14.44

viagra and cialis generic <a href="http://justinpro.com/#">buy generic cialis</a> walmart price for cialis 20 mg <a href="http://justinpro.com/#">cialis</a> cialis 20 mg tablets <a href="http://airvietnamairline.com/#">generic cialis online</a> cialis or viagra generic <a href="http://airvietnamairline.com/#">generic cialis online</a> price comparison viagra and cialis

WilliamTeaSe - 14. 04. 2018 05.21

cialis generico preço rj <a href="http://justinpro.com/#">cialis generic</a> generic cialis 5mg for daily use <a href="http://justinpro.com/#">buy cialis</a> cialis dosagem maxima <a href="http://airvietnamairline.com/#">buy cialis online</a> cialis drug interactions side effects <a href="http://airvietnamairline.com/#">buy cialis</a> cialis maximum dose

WilliamTeaSe - 14. 04. 2018 19.04

side effects of cialis 5mg <a href="http://coastalseaplanes.com/#">buy cialis online</a> date cialis goes generic in usa <a href="http://coastalseaplanes.com/#">buy cialis</a> generic cialis vs brand cialis reviews <a href="http://northcoastgetaway.com/#">generic cialis</a> generic cialis cost <a href="http://northcoastgetaway.com/#">buy cialis online</a> cialis 5 mg generico precio

WilliamTeaSe - 15. 04. 2018 08.49

cialis commercial male actors <a href="http://coastalseaplanes.com/#">buy generic cialis online</a> acquistare cialis generico online italia <a href="http://coastalseaplanes.com/#">cialis</a> cialis generic availability <a href="http://northcoastgetaway.com/#">buy cialis</a> cialis dosage cost <a href="http://northcoastgetaway.com/#">buy cialis online</a> cialis dosage 20 mg

WilliamTeaSe - 15. 04. 2018 23.54

levitra vs viagra en espaГ±ol <a href="http://amsboatyard.com/#">buy generic viagra</a> female viagra pills 100 mg each year <a href="http://amsboatyard.com/#">buy viagra online</a> viagra without a doctor prescription by phone <a href="http://viagrapillq.com/#">viagra generic</a> levitra vs cialis vs viagra <a href="http://viagrapillq.com/#">generic viagra online</a> what are the effects of viagra on women

WilliamTeaSe - 16. 04. 2018 14.21

cialis price versus viagra which is better <a href="http://coastalseaplanes.com/#">buy generic cialis</a> 5mg cialis daily side effects <a href="http://coastalseaplanes.com/#">buy generic cialis online</a> generic cialis from us pharmacy <a href="http://northcoastgetaway.com/#">buy generic cialis</a> viagra and cialis dosage and costa rica <a href="http://northcoastgetaway.com/#">buy generic cialis online</a> dosage for cialis 20mg

WilliamTeaSe - 17. 04. 2018 04.44

comparison viagra and cialis <a href="http://blessingsofbirth.com/#">buy viagra</a> female viagra positive reviews <a href="http://blessingsofbirth.com/#">viagra</a> viagra price ukraine <a href="http://timmonssoftware.com/#">generic viagra online</a> viagra price drop uk <a href="http://timmonssoftware.com/#">viagra generic</a> prices for viagra at walmart

WilliamTeaSe - 17. 04. 2018 18.34

generic viagra prices in canada <a href="http://amsboatyard.com/#">buy viagra</a> viagra vs cialis vs levitra price comparison table <a href="http://amsboatyard.com/#">viagra</a> female viagra pills price in india <a href="http://viagrapillq.com/#">buy generic viagra</a> generic viagra professional review <a href="http://viagrapillq.com/#">buy viagra</a> eu preciso de receita para comprar viagra

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek