A. L. L. A blog

Kytička blog

Mrkvové...


...cupcakes:-)

Image title


První náznaky jarního počasí jako by se mnou dělaly divy. Můj poslední nájezd do zeleniny dopadl pro mou peněženku velice bledě. Stejně tak v květinářství, kde jsem zmerčila tulipány, po kterých následovaly narcisky. A ta tepovka, když jsem viděla první letošní sněženky!!!!! Dokopat se do nějakých povinností, jakože těch opravdových, je fakt problém. Táhne mě to ven, škoda, že už neujdu víc jak hodinu. Zato jsem našla způsob, jak se celkem elegantně valit (z kopce to musím ještě doladit – a nebo se rovnou skutálet:-)).Image title.

Ale teď už k receptu, o který bych se s vámi ráda podělila. Tentokrát se jedná skutečně o lehčí, sladký dezert, který ve mně sice evokuje podzim, ale co naplat. Činila jsem se v zelenině, tak musím vše zodpovědně zužitkovat. První na řadu přišla mrkev a z ní upečené mrkvové cupcakes:-). Recept jsem nevymyslela, nýbrž dostala od Haničky – děkuju ti!

Image title

Na mrkvové cupcakes si připravte:

Těsto: 4 vejce, 300 g hnědého cukru, vanilkový extrakt, 220 ml oleje, 280 g mouky (špaldové, nebo 140 g celozrnné pšeničné a 140 g hladké pšeničné), 2 lžičky skořice, kypřící prášek, 2 lžičky jedlé sody, 450 g nahrubo strouhané mrkve, 140 mletých ořechů (já dala vlašské).

Poleva: balení ricotty, balení polotučného tvarohu, moučkový cukr, citrónová šťáva.

Postup: Vyšlehejte vejce scukrem a olejem. Poté přidejte zbytek surovin a řádně promíchejte. Dejte do muffinků a pečte na 180° zhruba 40 minut.

Až těsto vychladne, zdobte polevou

Image title

 Sama je peču k svačinám – za mě nejlépe v kombinaci se sklenkou mléka. Díky tvarohu, ricottě, mléku a ořechům v těstě se vyhnete absenci bílkovin. A mrkev spolu s celozrnnou moukou zajistí alespoň nějaký přísun vlákniny. Navíc, bílkoviny spolu s vlákninou snižují glykemický index celkového pokrmu (velmi laicky řečeno vás zasytí na delší dobu, nezpůsobí výrazný výkyv hladiny cukru v krvi).

Tak směle do toho!

Image title

Ála.)


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek