A. L. L. A blog

Kytička blog

Mám hotovo:-)


Můžeme to spustit!

Image title

    Včera jsem odeslala poslední balíček směr Frýdek-Místek a odevzdala poslední letošní stravovací plány. Jak jsem již psala, od nového roku si dávám menší pauzu s ohledem na blížící se přírůstek do našeho gangu a starosti/radosti s ním/ní spojené. Práce mi bude chybět. Jsem kozoroh, kterého neustále něco žene dopředu, cítí nepřetržitý podnikavý neklid a v každé volné chvilce vymýšlí, co vylepšit a do čeho nového se vrhnout. Na stranu druhou tuším, že se blíží točomoro, na které bude, alespoň ze začátku, potřeba dost sil:-). Navíc jsou zde i zkušenosti se Šerifem novorozencem a obdobím s tím spojeným – tedy časem, kdy si člověk střeží samotu a každou minutu spánku k dobru.
Image title

    Následující rok bych tedy ráda věnovala změnám v poradenství, nad kterými uvažuji už delší dobu a také rozjela (když vyjdou všechna vyjednávání, která mě v lednu čekají) něco nového. Uvidíme, jak vše dopadne. Plány jsou veliké, uvidíme, jak moc slučitelné s realitou. Popravdě mi ale s pokorou plně postačí, když zvládnu v roce nastávajícím ve zdraví nás všech porodit své druhé dítko.

Tak, to bychom měli část pracovní, o které jsem vás chtěla informovat.

A teď už o onom zaslouženém volnu. Volnu vánočním.

Image title

Jak sem těhotná, potřebuju mít dvojnásobný pocit plné ledničky.

Cítit blahobyt.

Zásobování na svátky jsem si odbyla ve středu ráno. Nastartovala jsem svoji káru, o které zde nepadlo vlastně zatím ještě ani slovo, řádka. Asi z opatrnosti, abyste mi to moje nový žihadlo nechtěli ukrást, ale asi taky trochu z obavy, že budete ode mě chtít svézt.

Mít auto je pro mě velká věc. Nikdy jsem jej nechtěla. Nohy a kočár mi zatím vždy a všude postačily, nebylo k nim třeba techničáku ani vystřelovacího klíčku. Jenže, jak jsem tou matkou hospodyňkou, je potřeba (a bude ještě víc) zvládat více aktivit na více místech. Nemluvě o kopci, na kterém žijeme. Nic pro nás těhulky-bambulky-boubelky.

Takže.

Jsem řidičkou. Jízda se mnou je jen pro silné nátury. Můj muž jí nemá, o čemž jsem se přesvědčila během jednoho nedělního dobrodružného vyjíždění z garáže, během kterého došlo třikrát na rozvod.

Moje černý žihadlo s mafiánsky začerněnými skly je bez debat to nejvhodnější auto pro matku řidičku začátečnici.

Lze sním zařadit za šest, což jsem myslela, že svede pouze autobus. Ale to je ještě vyšší dívčí, jestli mi rozumíte:-).

Zatím s ním svedu elegantně projet město na dvoječku. Mám vypracovaný přehled křižovatek s předností v můj prospěch. Sebevědomě si to drandím čtyřicítkou přes Studánku, kde jsem trnem v oku všem závodu chtivým řidičům, jenž se domnívají, že závodí s drogovým dealerem. Tedy do té doby, než při předjíždění hodí zvědavé očko na řidiče a spatří mou osobu. Přilepenou na přední sklo se smrtí vočích.

„No jo, ženská“.

Bez debat největší dobrodružství zažívám při couvání. Tam je to buď a nebo. Točím koláč na jednu ze stran a čekám, kde vyjedu. Podle toho si vybírám dobu svých vyjížděk a také cílový bod. Jako nejvhodnější se mi jeví doba víkendová či devátá ranní, kdy se na silnicích utkávám převážně s řidiči důchodci. Ti jsou velice nevyzpytatelní. Stejně jako já. Nejvíc je nesnáším, když mi zaberou místo před obchoďákem. To úplně nejdál od vchodu je vždy moje – jen tak pro pořádek a vaši a mou bezpečnost:-).

Mou strukturu článků dokumentujících fota a následný text jste již jistě prokoukli. I zde, v odstavci věnovaném vozidlu, jsem tedy vážně zvažovala, že text podložím fotografií mé svůdné maličkosti pózující na kapotě. Ale protože i kapota má svou nosnost, těhule si srandičky tohoto charakteru musí odpustit:-).

Jak říkám, mít auto je pro mě velká věc a prožívám to do morku kosti. 

Svým žihadlem jsem tedy ráno obstarala zásobování naší domácnosti na svátky vánoční. Provoz nebyl žádný (vychytala jsem tu svou hodinu), a tak jsem se rozvášnila a bez Šerifa navštívila hnedle tři obchodní domy. Nakoupila hodně zeleniny a ovoce, jehož část poputuje do garáže na pozdějc (i lednička má své limity).

Image title

    Dárky mám již všechny nejen obstarány, ale i zabaleny. Strategie jest taková, že co pořídím, hnedle zabalím. Balení velkého množství dárku na jeden zátah je dost otravné. Takhle si to, kousek po kousku, vychutnám a užiju.

Image title

    Cukroví jsem letos vynechala. Nějak na něj nemám chuť a taky nechci, aby zbylo – jako vloni. O vánočku se ale připravit nenechám. Upletla jsem celkem tři. Jednu jako ze žurnálu, druhá se mi zbořila a třetí chodím právě co minutu pozorovat. Mám takový pocit, že to klapne! Základem je máslové těsto, hodně mandlí a silná vrstva másla na pořádný špalek vánočky. Jsou přeci Vánoce, ne?

Image title

    Vánočce sice nesahá ani po kotníky, ale rozhodně jí také včas vánoční nepohrdnu. Štolu mi letos přivezla ségra z vánočních trhů, byla ze špaldové mouky (což zní samozřejmě dělá superpotravinu) od Alnatury a šmakovala:-).

Image title

    Co se mého jídelníčku týče, rozhodně se nešidím. Snažím se dodržovat teplé snídaně bohatší na mléčné bílkoviny (kvůli vápníku), což mi problém nedělá. Teplé kaše s mlékem, tvarohem a ovocem jsou pro mě základem. Denně se snažím vařit k obědu maso – rybu alespoň jednou týdně (zdravé tuky důležité pro vývoj dítěte) a také hovězí – to zase kvůli vysokému obsahu železa, které taky jediné suplementuji.

Image title

    K tomu si dopřávám denně talíř se zeleninou a ovocem, čím víc barev, tím líp. Jinak se řídím tím, o co si tělo řekne. Někdy si řekne ukázněně o jogurt, oříšky, někdy o lipíčko, třešňový kompot či pořádnou flákotu vánočky s máslem. Přírůstek váhy nebude tabulkový, jako se Šerifem. Jsem na něj ale připravena, netrápí mě a vím, že se svým životním stylem pro mě nebude problémem vrátit se zpět do svého normálu. Každé životní období je jiné a přirozeně se podepisuje i na našem těle. Škoda, že se stává trendem tuto skutečnost popírat a hned v šestinedělí podstupovat různé redukční diety či náročné tréninky.

Image title

    Šerifovi jsem vánočně povlékla, nám jakbysmet a tím jsem kapitolu vánočního úklidu uzavřela. Řádí tu škodná, díky které si dopřávám dávku úklidu denně, takže v tomto ohledu není třeba podnikat další kroky.

Tak. Jak říkám, já jsem připravená!

Vám všem přeju krásné Vánoce, užijte si pohodu, dny volna a nezapomeňte na procházky venku. Do Nového roku se tu snad ještě ukážu, pochlubit se vylepšenou kuchyňkou a dárky!

Mějte se hezky a děkuju moc za vaši přízeň, objednávky, Fit plány a milé vzkazy, které mi necháváte.

Jsem za všechno opravdu moc vděčná.

A:-)


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek