A. L. L. A blog

Kytička blog

Jak posílit organizmus:-)


Brát či nebrat potravinové doplňky?

Názory na ně se různí, a proto bych se nad nimi dneska trochu pozastavila:-)

Image title

Mluvit, respektive psát teď budu čistě za sebe. 

Můj vztah k suplementacím obecně je spíše odmítavější, ale všem se úplně nebráním. 

Pakliže zjistím, že se mému tělu dostává nějaké mikroživiny v deficitním množství, jó zvážím, jaký přípravek začnu používat. Ať už důvodu prospěšnosti/neprospěšnosti pro tělo, tak případné zbytečné investice.

Pečlivý výběr je pro mě o to horší, že nejsem vystudovaná farmatička (ze školy si pamatuju vzorec glukózy a benzenu, tím to končí), a tak musím projíždět hóódně zdrojů, abych o něčem byla přesvědčená, že to je to, co chci a potřebuju.

Image title

Obecně si myslím, že zdravý člověk s dobře sestaveným, pestrým jídelníčkem, na kterého nejsou kladeny extrémní fyzické či psychické nároky, suplementaci zvažovat nemusí. Tedy pokud nemá třeba od narození nedostatek železa apod.

Faktem ale také je, že nutriční kvalita zeleniny a ovoce je v zimě dost bídná (mimochodem, zajímavý a rozsáhlý článek o pěstování a uchovávání zeleniny naleznete v časopisu Téma).

Aby člověk pokryl denní doporučenou dávku širšího spektra vitaminů, musel by sníst za den kvanta zeleniny a ovoce, což je za a až technicky nemožné, za b finančně nákladné a za c taky ne až tak chutné:-).

A právě v zimě, na podzim či časně zjara, kdy chřipky a nachlazení číhají na každém kromu, jsem všema desti po nějakém komplexním přípravku, co pokryje co nejširší spektrum prvků v co nejvyšší kvalitě, sáhnout. 

Abych to zkrátila. Pokud uvažujete, že byste přes zimu rádi zachovali kvalitu jídelníčku a trochu posílili organizmus proti okolním vlivům, doporučila bych sáhnout po multivitaminu Nexgen od britské firmy Reflex Nutrition, která se v  současné době stává špičkou v oboru.

Jak jsem se dopídila, výhoda Nexgenu spočívá především v tom, že přijímané látky jsou v chelátové formě, která je, řekněme, nejvíce přírodní, nejvíce tělu vlastní, tudíž i dobře stravitelná, využitelná. Většina dostupných preparátů, po kterých saháme, jsou anorganické, chemické sloučeniny, se kterými si tělo už tak dobře neporadí (platíme tak především za placebo efekt) a jako látky "neznámé" i nadále vyloučí.

Tento multivitamín je doporučován zejména sportovcům v podobě dvou tablet denně. V případě člověka s průměrnou pohybovou aktivitou si, myslím, stačí brát tabletu jednu. A pokud máte fóbii z polykání větších tablet, máte se nač těšit:-)).

Pokud ještě nemáte vymyšlené vánoční dárky, obdarovat své nejbližší zdravím je víc jak dobrý nápad:-).

Cena 90 kapsí (tj. na cca 3 měsíce) je kolem 600 Kč.

*****

Máte nějaký svůj vlastní tip na osvědčený potravinový doplněk nebo zkušenost s tímto?

Jste skeptiky či jejich milovníky?

Klidně se podělte, ráda si počtu vaše zkušenosti a názory:-).

A.)


4 komentáře

... - 25. 10. 2016 09.49

Zdravim! Od Reflexu beru poslední dobou fakt všechno, musim rict, ze u nich clovek nesahne vedle. Jak u proteinů, tak BCAA a dalších. Jsem rád, že šíříte jejich značku, nejsou nejlevnejsi a zbytecne to pak lidi odradi od koupe a sahnou po levnejsim, kde platej za neco, co treba vubec nepomuze. Mejte se fajn! Mirek

Evča:-) - 25. 10. 2016 10.25

Álo, já jsem si ho koupila hnedle, jak si mi ho doporučila v jídeláku a jsem taky maximálně spokojená. Ještě jsem nebyla nemocná a cejtim se jak niky (to asi ale i ta změna stravy). Díky moc a pozdravuj Šerifa!

Šerif.) - 25. 10. 2016 12.34

Zdravím Mirka a díky za komentář! Chlapácké se totiž počítají za dva:-). Bécéáčkům neholduju, ale železo od nich také beru a jsem spokojená:-)

Šerif.) - 25. 10. 2016 12.37

Tak to mě těší! Koneckonců si svou formu potvrdila i na posledním kontrolním měření! Jen tak dáááál!:-)

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek