A. L. L. A blog

Kytička blog

Intervalové asistované uspávání...


Dnešní příspěvek bude tvořen několika úseky, na jejichž sepsání mám interval zhruba 8 – 12 minut. Tedy čas, kdy Jemnostpán zabere a mně začíná vzácný čas anarchie. Nesmím moc přemýšlet nad obsahem – to je nyní přespříliš velký luxus, protože jakmile se probudí, vykulí oči tak, jako by si zpíval písničku od Holki „Já dnes nepůjdu spát, nálada stoupá…“ a legrace končí. Jde se znovu uspávat, odpoledne mu to nejde. Nic mi nedaruje, pacholek. Ale já se nevzdávám. Šššššššššš… První interval mi právě končí a začíná asistované uspávání.

Image title

K věci, holka, čas tlačí. I přes mé mateřské povinnosti se mi podaří přes den najít nějakou skulinku na to, abych se vrátila k tomu svému. Ačkoliv tolik příležitostí není, o to víc si je dokážu teď užít. Pár z nich se mi dokonce podařilo zdokumentovat. Největší radost mi dnes udělal očekávaný balíček. Objednala jsem si několik masážních olejů značky Saloos. Miluju tuhle značku, jedná se o přírodní produkty s příjemným designem a také přívětivou cenou – rovnou tři PŘÍ (-rodní, -jemný, - větivý) :-). Řekla jsem si totiž, že je na čase oprášit svůj masérský um, dá-li se tak nyní nazvat, protože potřebuje ještě hódně tréninku. Z olejíčků pro mě bude novinka Maratonec a Desatero kvítí. Zvědavá jsem také na ten skořicový, ke kterému mi byl zaslán jako dárek skořicový nápoj – ten mě trochu děsí. Až budu mít statečný den, prubnu ho.

Image title

 Tento týden mi také dorazila vytoužená hračka na oživení cvičebního repertoáru. Po tak dlouhé pauze jsem si řekla, že by to chtělo nový začátek nějak okořenit. V Liberci jsem jeden čas docházela na hodiny Power Platu, které mě vyložené nadchly. Cvičení trvalo vždy půl hodiny, ale vtípky mě přešly už po prvních pěti. Cvičení na vibrační plošině má tu výhodu, že prováděný cvik je třikrát efektivnější díky vibracím, kterým je sval vystavován. Většina cviků je statických zaměřených na střed těla, tzv. core. Těch není nikdy dost a jsou základem všeho. V mém současném tréninkovém plánu se tak, krom procházek s kočárem, nyní začínají pomalu ale jistě objevovat intervalové HIIT cvičení. Začínám s 10 cviky (40 sec, 20 pauza) po 2 sériích a hódně dlouhým strečinkem. Ten si moc užívám :-).

(Jemnostpán drží, jsem nadmíru spokojená. Konečně někdo docenil můj pěvecký talent).

Image title

Co se stravy týče, objevila jsem výborné pečivo s velmi poetickým názvem Lněné zlato, které je plné zdraví prospěšných látek – vlákniny, vitaminu E a hořčíku. To je trochu jiná káva než běžně dostupné bílé pečivo. Svačím ho každý den s takovou láskou, že jsem uvažovala nad rozvozem letáčků s jeho nutričním složením do schránek všech zarputilých odpůrců životy ohrožujícího pečiva.

(Zakřikla jsem to).

Image title

 Můj jídelníček je jeden velký stereotyp. Ráno vydatné ovesné kaše, v poledne nejčastěji ryba s bramborami a nekořeněnou zeleninou, odpoledne sladká tečka, večer pečivo s jogurtem a nějakou tvarohovou pomazánkou. Žádné velké vzrůšo, ani co se váhy týče. Pořád mám svých 8 kg nahoře - dokud kojím, jsem za ně upřímně ráda.

Image title

.. Ohledně tréninkového plánu Jemnostpána. Tomu jsem naordinovala třífázový trénink zaměřený na krční a zádové svalstvo. Lepší se. Mohutně se u toho povzbuzuje podivnými zvuky, ale hlavu drží! Je to borec a ze mě se stala otravná matka, co cpe všem obrázky svých dětí. (To samo!).

Image title


Mějte si všichni fajn:-).

A.)


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek