A. L. L. A blog

Kytička blog

Co nového


Svolávám všechny hospodáře k dnešní schůzi pořádané ku příležitosti přehlídky všeho, co jsem v posledních dnech objevila a co stojí za zmínku.

Třeba se něco pošikne i vám. 

Tak tedy prosím:-)

Image title

1. Toastový chléb s chia semínky.

Zatím nejlepší toastový chléb, co jsem kdy jedla. Nadýchaný, chutný a navíc ještě obohacený o menší množství chia semínek. 

V současné době je to má nejoblíbenější svačina v kombinaci s arašídovým máslem a meruňkovou marmeládou, popřípadě milkovou Philadephií. To opravdu musíte vyzkoušet!

Německý Kaufland; 1,09 euro.

Image title

2.  Proteinové houstičky

Balení vakuovaného pečiva k dopečení mám doma prakticky neustále. Pohodlně tak předcházím trablům s nepřítomností pečiva v době, kdy je doma sháňka po křupavé, ještě teplé várce k snídani. Toto balení na vás vydrží čekat až 6 měsíců, aniž byste prošvihli jeho doporučenou dobu spotřeby. Obsahuje zvýšené množství bílkovin na úkor sacharidů, takže se pravděpodobně zalíbí všem proteinomilcům.

Já si jej směle mažu s cottage sýrem a zeleninou k večerním polévkám či zeleninovým salátům.

Německý Kaufland; 1,49 euro.

Image title

3. Instantní falafel

Za mě produkt měsíce a až budu mít cestu do Dmka, koupím znova a znova a pořád dokolečka. Skvěle dochucená sypká směs z cizrny, rýžové mouky a bylinek je můj nový přítel ve dny, kdy se mi nechce nic moc vařit a chci mít rychle hotovo. Směs stačí zalít pouze vařící vodou a nechat chvíli odležet. Ze vzniklého "těsta" se krásně tvaruje, vůbec se nelepí a všechno tak nějak skvěle funguje. 

Prvně jsem si troufla jenom na placičky (bála jsem se jít rovnou do kuliček z důvodu nedodělaného vnitřku). Vy se toho nebojte, vyválejte si malé kuličky a smažte na menší vrstvě oleje - budou pak krásně křupat. 

Dm Drogerie, cca 50 Kč.

Image title

4. Dóza na bio odpad

Svoje pečlivě škudlené body na Dm kartě jsem směnila za tuto větrací dózu na bio odpad. Díky zabudovanému filtru budou moci slupky od brambor v klidku hníti, aniž by je (a nás doma) přitom otravoval již tak dost otravný hmyz. 

Dm drogerie 120 bodů.

Image title

5. Náramek proti hmyzu

Osobně v sobě často potlačuju tendence podezírat některé typy přírodních produktů ze šamanství a zpochybňovat tak jejich funkci a účinek. Nejinak to bylo u tohoto náramku. Jak moc jsem za něj nyní ráda! Šerif jej nosí na noze, okroužkován jako holub tak brouzdá travami a zanechává za sebou velice intenzivní vůni levandule. Ve stísněných prostorách - jako třeba v autě, až nesnesitelně vtíravou. Nicméně, komáři se mu straní a klíště zatím žádné - ťuk, ťuk.

PS: konzultováno a povrzeno zkušenými matkami!

Dm drogerie, 150 Kč.

Image title

6. Dary

Obsahem obrázku vlevo mi jedno nedělní ráno udělala ohromnou radost má klientka. Díky ní se ke mně dostaly produkty z velkoměsta, které mé oko ještě nikdy nespatřilo - ovocné "suky", rafaelo kuličky, čaj od Grešíka a taky domácí sušenky, které mi Šerif celé zblajz.

Zvláštní pozornost patří pak malinové marmeládě - pakliže sháníte nějakou bez přidaného cukru, mrkněte na značku Dalfour, příchutí mají hnedle několik.

Image title

7. Kakaová bio zvířátka

Jak jsem na sladké spíše klasik, tyto sušenky chutnaly i mně. Ačkoliv jsem je koupila pro Šerifa jako úplatek, aby se mu líp šlapalo na výletech (svačina je základ úspěšného výletu), snědla jsem mu je skoro všechny já sama.

Albert, drogerie Teta; cca 40-50 Kč

Image title

8. Rybí olej a pořadač na léky

Jak byl losos mou oblíbenou krmí, něco se pokazilo a žaludek jej již dobře netráví. Neví si zřejmě rady s hodně tučnými potravinami. Snažím se tedy zdroj omega trojek dodávat pravidelně do těla alespoň prostřednictvím tohoto lektvaru, jehož citronová příchuť napomáhá vytěsnit mně nepříjemný pocit polykání oleje (ač není cítit rybinou). 

Vychytávku v podobě pořadače na léky by mi jistě záviděl nejeden důchodce. Každý člen (vyjma Šerifky) má svůj sloupeček naplněný multivitamínem jemu určeným. Šerifova přihrádka je ta úplně vpravo. Každé pondělí ji naplním lipem a ještě téhož dne se předávkuje a všechny jeho přihrádky tak po zbytek týdne zejí prázdnotou.

Rybí olej jsem objednávala přes sléky.cz, kde si balíček v hodnotě 199 Kč výše můžete vyzvednout zdarma v drogeriích Teta; cena cca 240 Kč.

Pořadač na léky jsem vyštrachala v Albertu mezi krabičkami; cena 90 Kč.

Image title

9. Borůvková rošáda

Borůvkový košík jsme zakoupili ve stánkovém prodeji, ačkoliv jsem si původně naivně myslela, že je nasbírám sama. Ve třicetistupňovém vedru jsem se pustila do domácího džemu a zbytek dojídáme s lívanci, s tvarohem, zasypané cukrem a nebo jen tak do smoothie.

Stánek u Rynoltic; cenu neuvádím, mlžím před mužem, toho by totiž trefilo.

Image title

Tak, pro dnešek toho víc nemám. 

Snad jsem vás něčím inspirovala. Minimálně pouzdrem pro seniory určitě:-).

Máte-li i vy nějaký kauf, vychytávku, sem s ní! Ráda se inspiruju i v cizích vodách!

Mějte se fajn!

Ála


4 komentáře

Anet - 31. 07. 2017 14.52

Álo, zkuste ten rybí tuk v kapslích - dělá ho i stejná značka, já sama jej používám a jsem spokojená. Jinak děkuji za tipy, určitě se něčím inspiruji.

Lucka - 31. 07. 2017 16.04

Hned si zapisuji novinky na nákupní seznam, co máme do nemecka :) Děkuji :) Já jsem nedávno objevila (lépe řečeno moje mamka je objevila a objednala do svého krámku v Doubicích, ze kterého jsem si je pak odvezla já :-D ) těstoviny z červené čočky, které (myslím) mají úplně luxus složení oproti klasickým :-) Chuť je mírně jiná, ale pro mne třeba lépe stravitelná, než u celozrnných těstovin ;) Už jsem si nabrala i další (s kopřivou apod). Těším se na další článek a nákupní tipy! Krásný letní týden :)

Šerif(ka) - 01. 08. 2017 09.42

Anet, díky za tip, až dosaju tento lektvar, poohlédnu se po kapslích! Lucko, jsem ráda, že se něco šikne - snad Vás uspokojí koupě stejně tak jako mě:-). V Doubicích, že je krámek se sortimentem čočkových těstovin?? Zírám a snad se na to sjedu sama podívat a podpořit svou koupí čočkových těstovin takovýto odvážný podnikatelský počin! Palec nahoru:-)

Lucka - 01. 08. 2017 21.29

Mamka má klasický vesnický krámek, ale má tam i dost zajímavý a pestrý kout zdravé výživy. Pražáci kolikrát jen zírají, že to ani u nich nemají ;) Určitě doporučuji :-) Navíc v Doubici je krásně, takže by to byl i pěkný výlet ;) Palec nahoru ji vyřídím ;)

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek