A. L. L. A blog

Kytička blog

Čím se živím:-)


Opět se mi nakupilo pár fotek z mého stolu, a tak je čas se s vámi o ně podělit. A musím říct, že letní chutě na lehká zeleninová jídla vymizely a přišel čas na ta teplá, sytější:-)!

Image title

Snídaně zůstanou stejné asi už navždy - zde jogurt s vločkami, slunečnicovými semínky a kakaem. K mému velkému překvapení s jahodami se skutečnou jahodovou chutí:-). Místo jahod nyní přidávám kaki - oranžové tropické ovoce, které je u nás dostupné pouze v zimě. Má výbornou, sladkou chuť a příjemně zasytí. Image title


Když je o víkendu více času, sem tam se pustím do přípravy palačinek. Těsto na tyto bylo namícháno ze špaldové mouky, náplň klasicky z tvarohu, citronové kůry a cukru. 

Image title


Dneska snídaně na mě trošku netypická, a sice ovocný salát tak, jak ho mám najradši. To znamená ovoce nakrájené na malé kousky (pomeranč, banán, mandarinka, pár jahod, jablko, kiwi) zalité bílým jogurtem. A abych dodala zdravé tuky, které se ráno v menším množství vyplatí konzumovat, přidala jsem vlašské ořechy. Kvadrátiš, práktiš, gud - nemám nejmenší ponětí, kde se tu vzalo:-).

Image title


Zde zeleninový salát k obědu. Nejradši mám nyní saláty z čínského zelí se zálivkou ze zakysané smetany, česneku, soli, pepře a hořčice. Díky smetaně příjemně zasytí, navíc se zde nepromítne nevýrazná, často až umělá chuť zeleniny v nesezónním období. 

Image title


Svatomartinský oběd - hovězí ve vlastní šťávě s karlovarským knedlíkem z grahamového pečiva a pažitkou. Hovězí maso je bohaté na železo, draslík a vitamin B2. Mimo to obsahuje i mnoho esenciálních aminokyselin. Z mas, pokud jej konzumujete libové, má pro nás nejpřínosnější složení.  

Image title


A zde má nejoblíbenější a nejvděčnější klasika: brambory s balkánem a máslem. Jídlo na pohled chudé, ale rozhodně ne na chuť. Pokud jste ještě nezkusili, jako večeře skvělá volba - jídlo lehké, časově nenáročné a vyvážené. Pokud si hlídáte příjem bílkovin a nestačí vám množství z balkánu, můžete přidat vejce či sklenku mléka. 

Image title


Pokud se necháte inspirovat, ať vám chutná.

Mějte se fajn a užívejte předvánoční těšení, které je momentálně mým největším zdrojem energie!

A.) 


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek