A. L. L. A blog

Kytička blog

Batátový chlebíček a můj nový selfí koutek


Zdravím na dálku všechny své věrné čtenáře!

Opět o sobě vysílám zprávy do světa.

Tentokrát jsem se z dlouhé, marodící chvíle (která se již snad konečně blíží ke konci), zasekla u svého nového kuchyňského selfí koutku. 

Mám tak pro vás várku fotek rostoucí těhule spolu s receptem na batátový chlebíček.
Image title

Panující mrazy a sníh mi na životním komfortu moc nepřidají. 

Stav silničních komunikací neodpovídá podmínkám, ve kterých svedu řídit své žihadlo - zvláště tady u nás na kopci.

Teploty hluboko pod nulou zase nic moc pro doléčujícího se Šerifa. 

Působíme tedy především doma, kde si krátíme chvíle po různu. Kvalita a hodnota aktivit den ode dne upadá (selfí koutek???), ale co. V létě zas nebudeme vědět, kam vyrazit dřív.

Image title

Včera jsem se vrhla na intiutivní pečení. Intuitivní proto, že jsem se výjímečně neřídila žádným receptem a patlala, co dům dal.

A dům mi dal: 

* Dva urostlé batáty

* Mléko 

* Kypřící prášek do perníku

* Třtinový cukr

* Skořici

* Dvě vejce

* Mix kokosové, pohankové a hladké mouky

* Kokosový olej

Image title

"Množství" během intuitivního pečení je zakázané slovo, natož pak přesná číslice gramu. 

Vzala jsem tedy svou novou hnětací mísu a patlala. 

Nejdřív rozpatlala uvařené batáty, přidala pocitově mouky, cukru a ona dvě vejce. Dále přilila rozpuštěný kokosový olej (ne moc, spíše na chuť) a podle konzistence dosypávala mouky. Ty dvě fajnové - pohankovou a kokosovou - pouze po troškách, zbytek hladké, kvůli lepší kozistenci. 

Nakonec, když se mi těsto zdálo tak akorát (podobné bábovkovému), jsem přidala prášek do pečení, skořici a nalila vše do chlebíčkové formy vyložené pečícím papírem a dala péct na 180 °C 50 minut.

Image title

Věřte nebo ne, chlebíček se náremně povedl. Díky batátům je vláčný, sytý a sama bych nepoznala, že je součástí receptu - to asi díky perníkovému koření a skořici. Vršek jsem, protože je neděle, nazdobila rozpuštěnou čokoládou, posypala kokosem a dokrášlila brusinkami a vlašskými ořechy.

Image title

A protože nic nechutná tak dobře, jako když se vrátíte vymrzlí z venku, vzala jsem Šerifa na krátký, rekonvalescenční špacír, kde jsem zjistila, že se štítí sněhu. 

Z plánovaného zážitkového stavění sněhuláka se tak stala stavba sněhuláka improvizovaného - a sice z ledových ker asi metr od silnice.

Jaké to bylo radosti, když se vrátil zpět do tepla domova, zalezl si k mobilu, rozeslal pár prázdných SMSek a mohl čučet na Tinky Vinkyho, jak řeší životní trable se špinavými koleny. 

Ano, jako biomatka během našich dní doma totálně selhávám.

Image title

Vrcholem úpadku pak bylo čekání na uvaření batátů. 

Všichni víme, že uvařit batát není záležitostí deseti minut, ale tak půlhodinky určitě. 

Během této chvíle jsem si pořídila pěknou dávku selfíček, abych měla taky nějaké to profi těhulkovské foceníčko.

Zjistila jsem, že z boku se mých jedenáct nahoře ve skleněném obložení celkem ztratí, a tak jsem se namlsala a fotila o sto šest!

Image title

Do mého soukromého ateliéru po chvilce zavítal i Šerif, s růžovou flaštičkou, rukou v trenkách, něco jakože řekl a zase šel.

Image title

A takto to u nás teďka chodí. 

Jsme peckovatí, kulatí, místy protivní, ale přeci jen tak nějak zvláštně spokojení!

Vy se mějte a užijte si nedělní odpoledne:-).

A.)


4 komentáře

Martina p - 08. 01. 2017 15.06

Moc ti to sluší! Selfí koutek u digestoře se osvedcil! Chlebíček zkusím...díky za zprávy ze světa..M+A

Šerif:-) - 08. 01. 2017 19.02

Ahoj Martino:-) děkuju za komentář a poklonu - ono to zas tak žhavý není a nebude, veř mi:-)). Chlebíček zkus, jsem zvědavá, jak se patlání a jiný poměr ingrediencí povede! PS: batáty chutnaj i malejm, zkus dát Ančeti, jsou sladký, výživný a plný betakarotenu:-).

Safienka - 08. 01. 2017 20.21

Ahoj při neděli :-) Na selfíčkách ti to moc sluší :) Jinak ty ruce v kalhotách znám moc dobře...mám doma 1,5letého mistra, který má prst neustále zastrčený v pupíku....pořád...neustále :) Mrazy a vítr jsou prokletí pro rodičovskou s dětmi...tak ať už je jaro ;) Safienka

Šerif:-) - 10. 01. 2017 19.05

I tobě díky za kompliment, poslední dny, kdy ještě nejsem nefotogenická koule, je třeba zvěčnit:-) a pupík? Ten je ještě v poho, Šerif je zainteresován o partii níže:-D

Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek