A. L. L. A blog

Kytička blog

Banánový chlebíček


Sladký, oříškový, hutný, čokoládový, banánový. A nejlépe ještě vychlazený. A s poctivým holandským kakaem s pěnou. Jo, neděle jsou fajn:-). 

Image title


Dnešní pečení bylo víceméně ve stylu "co dům dá" a co se potřebuje dojíst. Ve špajzu zbytek celozrnné mouky, v míse tři hnědý banány a poloprázdný kelímek kefíru. A se spojilo s B, mozek vyselektoval již vyzkoušené recepty, a bylo rozhodnuto - dnes tedy banánový splácaný chlebíček. Zatraceně dobrý!Image title

A co všechno jsem míchala?

Nejdříve jsem "vyšlehala" asi 50 g másla s 5 lžícemi třtinového cukru a přidala tři vejce. Dále jsem vsypala hrnek celozrnné mouky, půlku hrnku polohrubé obyč mouky a prášek do pečiva. Smíchala jsem. Dále jsem naházela oříšky všeho druhu - nejvíc vlašáků, ty mám v chlebíčku nejradši. A taky brusinky. A nakrájenou čokoládu (asi 50 g). Málem jsem zapomněla na rozšťouchané banány (trochu fó pá) a na zvláčnění také trocha kefíru (lze i jogurtu) asi 100 ml. Všecko jsem smíchala, přidala trochu vanilkové esence a vlila do formy. Pekla jsem na 160 zhruba 40 minut. 

Na závěr, aby si i oko příšlo na své, přišla rozteklá čokoláda s mandlemi. 

A.-)


Buďte první, kdo článek okomentuje!


Dnešní radost

Dnešní radost Dnešní radost

Mé další projekty

Krámek